Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BAŞKAN ÖRKİ’DEN 30 AĞUSTOS ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN ÖRKİ’DEN 30 AĞUSTOS ZAFERİ MESAJI
Reklam

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Zaferi’nin 97. yılında yayımladığı mesajda, Türk Milleti’nin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelelerden zaferle çıkmasının en önemli nedeninin milli birlik ve beraberlik bilinci olduğunu bildirdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türk Milleti’nin altın harflerle yazılmış zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılına ulaşmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. “Türk Milleti bağımsızlığı uğruna, işgalci devletlere karşı çok büyük mücadeleler vermiş, sayısız zaferlere imza atmıştır” diyen Başkan Örki, “30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da bu zaferlerden biridir. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonrakazanılan bir zafer olarak,bağımsızlığımızın ilelebet süreceğine dair tüm dünyaya verdiğimiz ilan niteliğindedir. Bu zafer, Türk Milleti’nin milli mücadele ruhunun, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin gücünü de göstermiştir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin bütün şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyor, Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

30 AĞUSTOS’A ÖZEL SERGİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Zaferi Haftası etkinlikleri kapsamında üç gün boyunca üç farklı mekanda açacakları “Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi”ne tüm vatandaşları davet etti. Başkan Örki, kahraman şehit ve devlet büyüklerimizin özel eşyasının sergileneceği serginin, ilk gün 30 Ağustos Cuma günüDelikliçınar Camii önünde, 31 Ağustos Cumartesi günü Forum Çamlık AVM’de, 1 Eylül Pazar günü de Pamukkale’nin doğal güzelliği eşliğinde Kocaçukur’da olacağını belirtti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ