Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DENİZLİ KAMPÜS MÜDÜRÜ CANAN GÜLTEKİN, PANDEMİ SÜRECİ EĞİTİM HAYATINI DEĞERLENDİRDİ….

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DENİZLİ KAMPÜS MÜDÜRÜ CANAN GÜLTEKİN, PANDEMİ SÜRECİ EĞİTİM HAYATINI DEĞERLENDİRDİ….
Reklam

Bahçeşehir koleji denizli kampüsü okul müdürü canan gültekin pandemi süreci eğitimini anlattı. Gültekin “yaklaşık 23 Mart’tan bu yana Biz bir takım önlemlerimizi almaya başlamıştık. Ancak ana okullarımızın açılması açıklaması ile bakanlığımızın telafi eğitimlerimiz 15 ağustos’tan sonra biz de 17 ağustos itibariyle başlayacağız.  23 Mart’tan bu yana zaten aldığınız bir takım önlemler vardı.  Onlar şu anda da tamamlanmış bulunmakta.’’

Önlemlerin okulun bahçesinden girerken başladığını ifade eden okul müdürü Gültekin “Okula gelişimizde güvenliğimiz tarafından öğrencilerin ateşlerin ölçümü ile başlayacak. Biz daha sonra okul kapısına girdiğinde öğrencinin her koridorun başında yine dezenfektanlarımız mevcut ve bunları kullanabilecekler. Sınıflarının önünde mutlaka dezenfektanları olacak e Okul koridorlarımızda yine gördüğünüz üzere tuvalet kapılarımız da sınıf kapılarımız da koridorlara birçok görsellerimiz çıkartmalarımız yapıştırıldı. Bunlar da küçük gruplar için daha çok görsel ağırlıklı, büyük gruplar için ise metin içeren yönlendirmeler mevcut” dedi.

Gültekin uzaktan eğitim konusunda da bilgiler verdi. Gültekin “Uzaktan eğitim noktasında 2 yıldır ve aktif olarak kullandığımız bizim zaten bir sistemimiz vardı. ‘Metodbox’ sistemi.. bunu daha önce de paylaşmıştık. Bunun olması ile açıkçası biz avantajlı haldeydik. Çünkü öğrencilerimizin yeni bir teknolojik alete ihtiyaç duymadan zaten iPad’de eğitimimiz mevcuttu. Hemen kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme dahil oldular. Öğretmenler ile canlı ders yaptılar. Her gün belli saatlerde canlı derslerden sonra da yine metodbox üzerinden konu tekrarı, soru çözüm videoları, konu anlatım videolarını izleyebilme şansı buldular. Bu da aslında öğrencinin sabah ondan akşam beş buçuk altıya kadar normal okul günündeki gibi gününü planlama fırsatı sundu. Hatta küçük yaş grupları için okuma saatleri bile koyduk diyebilirim. Yani öğrenci kitap okumayı da yine dijital kütüphaneden gerçekleştirebildi bu süreçte” diye konuştu.

Okul öncesi eğitim sürecine de değinen Canan Gültekin “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Tabii ki açıklamaları doğrultusunda önlemlerimizi alacağız. Şu an için ana okullarının açılması söz konusu biliyorsunuz. Biz bu süreçte tüm tedbirlerimizi aldık. Her sınıfta 10 öğrenci yer alıyor ve sosyal mesafe kurallarına riayet ediliyor. Yaz döneminde olduğumuz için zaten açıkhava dersleri yapılıyor. Bütün önlemlerimizi alınmış durumda. Eylül ayında da yine okullarımız açıldığında belli önlemler alınacak. Tabii ki bu noktada açıkçası hem devlet okullarımız hem özel okullarımız ciddi önlemler almak durumunda. Özel okullar olarak biz bu noktada biraz daha öğrenci sayısı olarak sınıf kapasiteleri olarak avantajlıyız. Tabii ki tüm okullar olarak bunları bu önlemleri almak durumundayız. Bundan sonraki eğitim sınıf ağırlıklı değil dışarısı ağırlıklı eğitimler mi olacak dönemlerinde yapabiliriz ama kış dönemlerinde de okulun içinde olduğunda Örneğin Biz şöyle bir planlama yapıyoruz yemekhanemiz de bir buçuk metre mesafeli Masalar koyuyoruz 4 kişilik, bir Masada iki kişi öğrenci oturacak şekilde planımızı yapıyoruz. Belli aralıklarla yemek yedireceğiz öğrencilerimize. Örneğin işte 100 kişi aynı anda yemek yemeyecek de 51 Grup yiyecek 51 başka grup şeklinde. Yani sosyal mesafe kurallarına uyarak bütün önlemlerimizi aldık. Yeni normal tabiriyle tabir ettiğimiz kısma Biz hazırız diyebiliriz.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ