Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Mesleki Eğitim ile Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrenciler İçin Maske Üretti

Mesleki Eğitim ile Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrenciler İçin Maske Üretti
Reklam

Mesleki Eğitim ile Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrenciler İçin Maske Üretti

Koronavirüs salgınının bütün dünyayı etkisine aldığı bugünlerde, salgının yayılımını azaltmak için maske kullanımı son derece önemli hale geldi. Koronavirüsün etkisini azaltmak üzere Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı iki okul önemli bir çalışmaya imza attı.

Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Pamukkale Belediyesi arasında imzalanan maske protokolü ile Pamukkale Belediyesi’nin anaokulu ve ilkokullar için dağıtmayı planladığı maskeler, Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama okulu tarafından üretilip kullanıma hazırlandı.

Koruyucu maskelerin dikimi ve üretim süreci Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilirken,paketleme ve kullanıma hazır hale getirilmeleriise; özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin eğitim gördüğü İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Toplam 35 öğretmen, öğrenci ve personelingörev aldığı projede; Mesleki Eğitim ve Özel Eğitim Uygulama Okulu işbirliğinin güzel bir örneği sergilenerek 20.000 adet maske,üretim bandından çıkarılıp kullanıma hazır hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı veriler doğrultusunda Meslek liseleri, ülke çapında, yeni tip Koronavirüs salgınına rağmen üretim kapasitesini geçen yılın aynı dönemine göre % 25 artırarak ekonomiye 10 ayda 330 milyon liralık katkı sundu.Temizlik ve dezenfeksiyon ürünlerinden maskeye, tek kullanımlık önlük ve tulumdan yüz koruyucu siperliğe kadar pek çok ürünün seri üretimine geçen meslek liseleri; eğitim-üretim-istihdam üçgeninde çok önemli aşamalar kaydetti.

İlimizde de, 2020 yılının Mesleki Eğitim Yılı ilan edilmesinin ardından büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda; sürdürülebilir, sahip olunan genç nüfusu bir rekabet avantajı olarak kullanabilen ve bu vesileyle ülkemiz ekonomisine itici güç olmayı hedefleyen bir çizgide, çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ