Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

DİGİTAL TURİZM TOPLANTISI BULDAN’DA YAPILDI…BAŞKAN ŞEVİK “BİZ BULDAN’I ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

DİGİTAL TURİZM TOPLANTISI BULDAN’DA YAPILDI…BAŞKAN ŞEVİK “BİZ BULDAN’I ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIMAK İSTİYORUZ”
Reklam

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile yürüttüğü Turizmi Yeniden Canlandırma ve Sürdürülebilir Turizm Destinasyonları Oluşturma Projesi’nin tanıtım toplantısı Buldan’da yapıldı. Buldan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, turizmde digitalleşmenin önemi vurgulanırken,  Buldan’ın turizm değerlerinin digital dünyaya taşınarak, tanınırlığının artırılması, sürdürülebilirliğinin sağlanması gerektiğinin altı çizildi.  

Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’nde (BELKÜM) gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Buldan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdür Vekili Ramazan Aksoy, Buldan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ekrem Uludağ, Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol ile PAÜ Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Bayram katıldı.

Covd-19 kısıtlamaların kaldırılması, kademeli normalleşmeye geçilmesinin konuşulduğu bu günlerde, Buldan’ın mevcut pazar payını kaybetmemesi, sınırlar açıldığı, turizm faaliyetleri başladığında uluslararası turizme hazır olabilmesi için digital platformlarda da yerini almasının gerekliliğinin altının çizildiği toplantıda, turizmde digital dönüşümün önemi vurgulandı.

Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, projenin çıkış noktasının, Covid-19 kısıtlamaları sona erdiğinde veya kademeli olarak normalleşmeye gedildiğinde, turizm hareketliliği tekrar başladığında, ilçelerimizin buna hazır olmaları için alt yapılarının oluşturmasının amaçlandığını belirtti.


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik Buldan’ın hem Denizli genelinde, hem bölge hem de ulusal platformda gündeme gelebilecek bir ilçe olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından “Turizmi Yeniden Canlandırma ve Sürdürülebilir Turizm Destinasyonları Oluşturma ” konulu sunumunu gerçekleştiren PAÜ Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Bayram,  Buldan turizmin sürdürülebilirliği için digital dünyada da yerini alması gerektiğinin altını çizdi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ