Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BULDAN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ… YANAN ORMANLIK ALANLAR YENİDEN AĞAÇLANDIRILACAK

BULDAN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ… YANAN ORMANLIK ALANLAR YENİDEN AĞAÇLANDIRILACAK
Reklam

Buldan Belediye Meclisi  ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.  Meclis gündeminde Türkiye genelinde ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı.  Meclis’te yanan ormanlık alanların belediye, sivil toplum kuruluşları işbirilği ile yeniden ağaçlandırılma çalışmalarının başlatılması için encümene yetki verildi.

Buldan Belediye Meclisi ağustos ayı  toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde, Türkiye ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, pazartesi öğleden sonra başlayan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan Türlübey orman yangını ile  Süleymanlı Mahallesi’nde,  Alandız Mahallesi Ericek Mevkii, Derbent Mevki , Tekke –Yonatça Mevkii ve İçme Deresi Mevkiindeki  meydana gelen yangınlarda zarar göre ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Kabul edilen madde gereğince, yanan ormanlık alanların Orman Genel Müdürlüğü’nden alıınan izin doğrultusunda,  Buldan Belediyesi  ve sivil toplum kuruluşlarının iş.irliğiyle  yeniden  ağaçlandırmasında emek ve uygulama konusunda Encümen yetkili olacak.

Belediye  Meclisi’nde, haziran ayında Muğla Bodrum’da çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Ercan Yangöz’ün adının ilçede ilelebet yaşatılmasına yönelik İmar Komisyonu’nun raporu  görüşelerek oy birliği ile kabul edildi. Kararın,  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesi halinde Şehit Polimizin ismi Cumhuryet Mahallesi Pazar Caddesi’ne verilerek, ilelebet yaşatılacak.

Buldan Belediyesi’nin devam eden restorasyon projeleri kapsamında, Kentsel Sit Alanı ve koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde yer alan 6’sı tescilli 7 evi kamulalaştırmasıyla ilgili İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporu mecliste görüşerek oylandı.     Çaybaşı Mahallesi’nde 3,  Yalçınkaya Mahallesi’nde ise 3’ü tescilli 4 evin Buldan Belediyesi tarafından  kamulaştırılması  kabul edildi.

 Belediye Başkanı Başkan Şevik, “İlçe turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür Ringi projesi içerisinde yer alan evlerimizi restore ederek, hem ilçe turizmine  zenginlik katacağız hem de  ilçemizin tarihi ve kültürel mirasını koruyarak gelecek kuşaklara aktarmış olacağız. Karar Buldanımıza hayırlı olsun” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ