Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

İLKÖĞRETİM HAFTASI YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI
Reklam

2021-2022 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası Kutlamaları İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı.

İlköğretim Haftası İl Kutlama Programı Merkezefendi Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Fatma Demirel, Hayırsever İş İnsanı Süleyman Yağlıca  ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici İlköğretim Haftası açılış konuşması yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “Bugün Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 797 okulda 183.257 öğrencimiz ve 14.834 öğretmenimizle birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı, sorumluluğu ile hayırlı bir eğitim yılı diliyorum.

Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleriyle okulumuz koridorlarını ve sınıfları doldurmaları en büyük mutluluk bizler için. Bizler, siz öğrencilerimizi çok özledik. Sizlerin de okullarınızı çok özlediğinizi biliyoruz. Uzun bir aradan sonra okullarımız çiçekleri olmayan bir bahçe, suyu olmayan bir dere gibiydi. Geldiniz şenlendik, çiçeklendik, hoş geldiniz.

Her millet farklı zenginliklere sahiptir. En önemli zenginlik ise iyi yetişmiş insan gücüdür. Tarih, kültür, yeraltı, doğal zenginlikler ve güçler bundan sayılabilir ama bunların içerisinde bir tanesi var ki en vazgeçilmezidir. İyi yetişmiş, bilgili, kültürlü, değerlerine sahip insan gücünün yerini alabilecek hiçbir güç yoktur. Bu gücü elde etmenin yolu da okullardan geçiyor. Onun için geleceğe ait ümidimizi sürekli canlı tutarak eğitim, öğretim yıllarına başlamak istiyoruz. Daha iyi okullarda, daha iyi imkânlarla öğrencilerimizle fırsatlar elde etmek istiyoruz. Büyük bir hazırlık döneminden geçtik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve veliler yeni eğitim, öğretim dönemine hazırlandılar.  

Bizler büyük bir millet olarak geleceğe kararlı ve emin adımlarla yürüyüşümüzde, eğitimi en öncelikli meselemiz ve şüphesiz hedefimiz olarak görüyoruz. Bir insan değişir, bir toplum değişir ve şüphesiz insanın değişmesi de eğitimle gerçekleşir. 

Görevlerimizin bilincinde olarak yüz yüze normal eğitime 06 Eylül 2021 itibariyle başladık. Toplumun eğitime katılımını artırmada, öğretimde farkındalık oluşturmada ve bu süreci güvenle tamamlamada, hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu birlikte ve başarıyla gerçekleştirmede sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ