Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

AVRUPA DENİZLİLİLER DERNEĞİ, DENİZLİ PROTOKOLÜNÜ AĞIRLADI

AVRUPA DENİZLİLİLER DERNEĞİ, DENİZLİ PROTOKOLÜNÜ AĞIRLADI
Reklam

Dünyanın en büyük fıda fuarlarından biri olarak göstirilen Anuga’ya çıkarma yapan DTO heyeti,  Almanya turunun sonuna geldi. Denizli Valisi Alif Fuat Atik ve eşi Fulya  Atik’in yanı sıra Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile oda heyetinin Almanya gezisinde hazır bulundu.

Kent protokolünü DTO’nun resmi programı sırasında yalnız bırakmayan Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören, özel  davet ve etkinlik programıyla protokol üyelerine Almanya ve Almanya’da yaşayan Türkler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Vali Ali Fuat Atik ve eşi Fulya Atik, DTO heyetinden bir gün önce Almanya’dan ayrılırken, teşekkür için Avrupa Denizliler Derneği Başkanı Ali İnceören’i makamında ziyaret etti.  Ziyarette Atik çiftine Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DTO Meclis Üyesi Öztürk Taştan ve  DTO Genel Sekreter Yardımcısı Akay Gündoğan da eşlik etti.

Kent protokolüne, teşekkür ziyaretinde Başkan Ali İnceören,  eşi Azize İnceören’in yanı sıra Avrupa Denizlililer Derneği Başkan Yardımcısı Murat Şahinarslan ev sahipliği yaptı. Ziyaret  sırasında konuklara dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan İnceören, “Hemşerilerimizve Denizli arasında köprü olmak için limizden geleni yapıyoruz” dedi. “Burada elimizden geldiği kadar Denizlileri bir araya getiren etkinlikler yapmaya çalışıyoruz” diye konuşan İnceören,  hemşerilerin birbiriyle tanışmalarına vesile olacak etkinlikler düzenlemeye gayret gösterdiklerini dile getirirken, Denizli yerel yönetiminin de dernek çalışmalarına destek konusunda elinden geleni ortaya koyduğunu söyledi.

3 günlük Almanya gezisi hakkında görüşlerini açıklayan Denizli Valisi Atik, gördükleri ilgiden memnundu. “Bizi 3 gün çok güzel misafir ettiniz. Kendimizi Denizli’de gibi hissettik. Burada Denizlili hemşerilerimizle bir araya getirdiniz. Denizlili hemşerilerimizi bir araya getirmek, onları kaynaştırmak çok önemlyi.  Gurbette yaşamak zor bir olay. Birbirimize ne kadar destek verirsek o kadar güçlü oluruz. 3 gündür sizinle birlikte geziyorum görüyorum, Maşallah gurur duydum. Denizli ile bir kez daha gurur duydum” sözleriyle mumniteyitini dile getiren Atik, “Adeta Denizli’nin turizm şubesi gibi çalışmalar yapıyoruz. Bize düşen ne olursa Denizli Derneği faaiyetleri açısından Denizli Valilği olarak bize düşen ne olursa her zaman yanınızdayız” diye konuştu.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Denizli Milletvekili ev sahipliği için Avrupa Denizliler Derneği Başkanı Ali İnceören’e bir horoz heykeli hediye ederken, Başkan İnceören de konuklara Almanya gezisi anısına birer plaket takdim etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ