Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ŞEMİKLER DOĞAL YAŞAM PARKI İLÇEYE KAZANDIRILDI

ŞEMİKLER DOĞAL YAŞAM PARKI İLÇEYE KAZANDIRILDI
Reklam

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ, CENNET GİBİ BİR DOĞAYA SAHİP OLMASINA RAĞMEN YILLARDIR KULLANILMAYAN ŞEMİKLER VADİSİ’Nİ, DOĞAL YAŞAM PARKINA DÖNÜŞTÜRDÜ. BAŞKAN ŞENİZ DOĞAN ŞEMİKLER DOĞAL YAŞAM PARKI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yıllarca kullanılmayan ve toplum güvenliği için bir sorun olarak bilinen Şemikler Vadisi, yeni görünümü ile dikkat çekiyor.

Canlıların doğal yaşam alanları korunarak inşa edilen Şemikler Doğal Yaşam Parkı Merkezefendililerin hizmetine sunuldu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nda incelemelerde bulundu.

40 dekarlık alandan oluşan parkın içerisinde satış üniteleri, büfe, restoran, ateşli ve ateşsiz piknik alanları, ağaç evler, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve EPDM zeminli yürüyüş yolu bulunuyor.

Merkezefendi’yi daha yaşanabilir bir hala getirmek için çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Şemikler Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizin en öncelikli talebi olan bu projeyi tamamlamanın ve bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllarca adeta görmezden gelinen, bakımsız, toplum güvenliği için büyük bir sorun olan Şemikler Vadisi’ni yepyeni, temiz, ailenizle birlikte keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir doğal yaşam parkına dönüştürdük. Yediden yetmişe herkesin ilgisini çekecek farklı aktiviteleriyle ve muhteşem güzellikte doğasıyla Şemikler Doğal Yaşam Parkımız sizleri bekliyor. Merkezefendi, her şeyin en güzelini hak ediyor” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ