Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

YETENEKLERİYLE SINAVI KAZANDILAR, ŞİMDİ SIRA MESLEK SAHİBİ OLMAYA GELDİ

YETENEKLERİYLE SINAVI KAZANDILAR, ŞİMDİ SIRA MESLEK SAHİBİ OLMAYA GELDİ
Reklam

Her yıl artan ilgiyle binlerce gencin ücretsiz hazırlandığı Pamukkale İlçesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursları kazandırmaya devam ediyor. Bu sene girdikleri sınavlarda Askeri Okullar, Polis Okulu ve Beden Eğitimi bölümlerini kazanan 63 genç, Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde biraraya geldi ve okullarına uğurlandı.

    Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün dezavantajlı bölgedeki gençleri dikkate alarak altı yıl önce hayata geçirdiği Yetenek Sınavlarına Ücretsiz Hazırlık Kursları kazandırmaya devam ediyor.

Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle önceki gün Halk Eğitim Merkezinde yapılan programdaAskeri Okullar, Polis Okulu ve Beden Eğitimi bölümlerini kazanan kursiyerlerle biraraya gelindi.

Lise ve üniversite mezunu gençleri hedef alan Yetenek Sınavlarına Ücretsiz Hazırlık Kurslarında, sadece Pamukkale ilçesi olarak altı yılda 850 gencin sınavları kazanıp meslek sahibi olduğu belirtildi. Bu dönem yapılan sınavlarda başarılı olan ve çeşitli okulları kazanan 63 gençten bir kısmı eğitim yerlerine giderken, bir kısmı ile Halk Eğitim Merkezinde ki programda buluşuldu. 

Her yıl katlanarak artan ilgiyle gençlerin kurslarda potansiyellerini ve yeteneklerini ortaya koyduğunu söyleyen Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, sınavlarda başarılı olan gençleri tebrik etti. Programın sonunda başarılı olan gençlere katılım ve başarı belgeleri verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ