Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

MHP DENİZLİ İL BAŞKANLIĞI, 20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP DENİZLİ İL BAŞKANLIĞI, 20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI
Reklam

MHP DENİZLİ İL BAŞKANLIĞI, 20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI. İL BAŞKALIĞINDAN VERİELN YAZILI MESAJDA İSE ŞU İFADELERE YER VERİLDİ. 

MHP İL BAŞANLIĞI TARAFINDAN , “ÖZELLİKLE  SAVAŞ VE YOKSULLUĞUN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ COĞRAFYALARDA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN ÇOCUKLARI KORUMAK VE KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN 20 KASIM 1989 TARİHİNDE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU “ÇOCUK HAKLARINA DAİR SÖZLEŞME”Yİ İMZALAMIŞ VE O TARİHTEN BUGÜNE 20 KASIM “DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ” OLARAK KUTLANMAKTADIR.

ÇOCUK HAKLARI, İNSAN HAKLARIDIR!

ÇOCUKLARIN ERİŞKİNLERDEN FARKLI FİZİKSEL, FİZYOLOJİK, DAVRANIŞ VE PSİKOLOJİK ÖZELLİKLERİ OLDUĞU, SÜREKLİ BÜYÜME VE GELİŞME GÖSTERDİĞİ BİLİNCİNİN YERLEŞMESİ, ÇOCUKLARIN BAKIMININ BİR TOPLUM SORUNU OLDUĞU VE BİLİMSEL YAKLAŞIMLARLA HERKESİN BU SORUMLULUĞU YÜKLENMESİ GEREKMEKTEDİR. ÇOCUKLARIN ÇOCUKLUKLARINI YAŞAYABİLMELERİNİ SAĞLAMAK, ONLARI HER TÜRLÜ FİZİKSEL, DUYGUSAL, EKONOMİK VE CİNSEL İSTİSMARDAN KORUMAK; ANNE, BABA VE ÇOCUKLARIN BAKIMIYLA YÜKÜMLÜ OLANLARIN YANI SIRA DEVLET VE TOPLUMUN ORTAK SORUMLULUĞUDUR.

EĞİTİM VE YAŞAM HAKKI BAŞTA OLMAK ÜZERE, BİRÇOK ÜLKEDE ÇOCUKLARIN EN TEMEL HAKLARININ TEHDİT ALTINDA OLDUĞU GERÇEĞİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR. ÇOCUK HAKLARI, AYNI ZAMANDA İNSAN HAKLARIDIR.

BİZDE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLARAK ÇOCUKLARIN , GELECEĞİMİZİN OLDUĞU BİLİNCİ İLE HER İLİMİZDE KAÇEP(KADIN,AİLE,ÇOCUK VE ENGELLİ POLİTİKALARI)KOMİSYONLARI OLUŞTURULMUŞTUR.İLMEK İLMEK İŞLEYEREK GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARINI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

TÜM ÇOCUKLARIMIZIN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLUYOR, BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZI SEVGİYLE KUCAKLIYOR VE GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM.” AÇIKLAMASI YAPILDI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ