Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BAŞKAN ŞEVİK, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN ŞEVİK, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Reklam

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yayınladığı mesajla tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Başkan Şevik mesajında, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir şekilde ödenmeyecek kadar değerli bir meslek olan öğretmenliğin, en saygın mesleklerin başında geldiğini vurguladı.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin ve millet mekteplerinin açılışının yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, tüm öğretmenlerin gününü kutladı. 

Başkan Şevik,   öğretmenlerin geleceğin hazırlayıcıları, gelecek nesillerin ilim ve irfan kaynakları olduğunu, öğrenen ile öğretimin buluşmasının, sınıf ile öğrencinin kavuşmasının, öğretmenlerin fazilet ve fedakarlıklarıyla sağlandığını belirterek “Öğretmen karanlığı yaran, cehaleti yenen duruşun adıdır” dedi.

Başkan Şevik mesajında şu ifadelere yer verdi:  “İlk emri ‘oku’ olan bir ümmetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Onlar geleceğin büyük Türkiye’sinin güvenceleri, Türk milletinin umut ve aydınlık yüzleridir. Millet mekteplerinin açıldığı, rahmetle andığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu müstesna günde, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor; sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Görevlerini sürdüren başta ilçemizde görevli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim-öğretim camiasına başarılar diliyorum. Şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emeklilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum. Öğretmenlik bir şuur timsali, anıtlaşmış bir onur emsalidir.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ