Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

YASİN ÖZTÜRK, AFETİ YAŞAYAN VATANDAŞ AFETZEDE SADECE BELEDİYE…

YASİN ÖZTÜRK, AFETİ YAŞAYAN VATANDAŞ AFETZEDE SADECE BELEDİYE…
Reklam

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk , 18/04/2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlamasını istemi ile verdiği Acıpayam Depremi hakkındaki yazılı soru önergesine Bakanlık tarafından gönderilen cevabı kamuoyu ile paylaştı . 

Yasin Öztürk , Acıpayam depremi sonrasında ilçeye ilk ulaşan vekillerden birisi olduğunu ve yaşanan acıları en sıcak hali ile gördüğünü belirtti . 

Sonrasında Acıpayamlı hemşehrilerimden gelen şikayetler üzerine bölgeye bir kaç kez daha gittiğini söyleyen Öztürk , halkımız Hükümetten ilgi bekliyor , ben de konu hakkında Sayın Bakanın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdim , çünkü Acıpayam ivedi olarak “ Afet bölgesi “ ilan edilmeliydi ancak görüyoruz ki Köylü , Esnaf , Çiftçi değil sadece Acıpayam Belediyesi afetzede olarak görülüyor ve belediyenin İller Bankasına olan kredi borçları o da 6 ay süre ile ertelenmiş dedi . 

İYİ Parti Milletvekili Öztürk : Buradan bir kez daha yetkililere sesleniyorum , Acıpayam derhal Afet Bölgesi ilan edilmelidir , vatandaşlarımızın , esnafın , çiftçinin mağduriyeti giderilsin , kredi borçları ertelensin , Devlete olan vergi ve prim ödemeleri ötelensin sözleri ile açıklamalarını sonlandırdı .

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ