Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

300 Nüfuslu Mahalle 30 bin Kişiyi Ağırladı

300 Nüfuslu Mahalle 30 bin Kişiyi Ağırladı
Reklam

Çal Belediyesi, hafta sonu 300 kişinin yaşadığı Aşağıseyit Mahallesi’nde 30 bin kişiyi ağırlamanın gururunu yaşarken, önemli bir Türk kültür ve geleneğini de devam ettirmenin, dünyaya tanıtmanın mutluluğunu yaşadı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Anadolu’yu yurt edinen atalarımızın geleneğini Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı etkinliğiyle bir kez daha yineledik. Yüzyıllardır bu topraklarda yaşayanlara da vefa gösterdik. Etkinliğimize katılan herkese, başta Aşağıseyit halkına, organizasyonda büyük veren belediye personeline, etkinliğimizin ana sponsoru Hisar mandıra ve Önallar Gıda firmasına teşekkür ediyorum” dedi.

Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nde Çal Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik iki gün sürdü. Etkinliğin ilk günü koyun kırpma gösterisi, Çoban Köpeği Güzellik Yarışması, Köpek Güzellik Yarışması düzenlendi. Yörük göçü yürüyüşünde Türkler’in Orta Asya’dan Anadolu’ya göçü canlandırıldı. Cumartesi akşamı konser düzenlendi. Pazar günü düzenlenen yarışmalar ise nefesleri kesti. Etkinliğe Denizli milletvekilleri Cahit Özkan, Yasin Öztürk, Nilgün Ök, eski bakanlardan Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Alp Aslan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, çok sayıda belediye başkanı ve davetli katıldı. Ayrıca, yurdun dört bir tarafından profesyonel fotoğraf sanatçıları ile medya mensupları da Aşağıseyit’teki büyük heyecana ortak oldu.

Başkan Fethi Akcan, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan 8 asırlık Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı etkinliğinde 30 bin kişiyi ağırlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını söyledi. Akcan, “Böylesine önemli bir organizasyonun bir kez daha gerçekleştirilmesine katkı veren başta Aşağıseyit halkına, belediye personeline, sponsor firmalarımıza, tüm katılımcılara, çobanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik ile 8 asırı aşkın zaman önce Anadolu’yu vatan yapan atalarımıza da büyük vefa göstermiş oluyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ