Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Sarayköy Belediyesi, “EBA öğrencilerinin dikkati dağılmasın” diye çalışma başlattı…

Sarayköy Belediyesi, “EBA öğrencilerinin dikkati dağılmasın” diye çalışma başlattı…
Reklam

Sarayköy Belediyesi, “EBA öğrencilerinin dikkati dağılmasın” diye çalışma başlattı

EBA Mobil Destek Aracı’ndan uzaktan eğitime katılan öğrencilerin ders sırasında dikkatlerinin dağılmaması için Sarayköy Belediyesi ekipleri tarafından alan temizliği yapılıyor. Daha sonra aracın kurulacağı alan ekipler tarafından dezenfekte edilerek öğrencilerin dikkati dağılmadan, hijyen içinde eğitim almaları sağlanıyor.

Sarayköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçenin uzak mahallelerinde internete erişim ve araç gereç konularında sıkıntı yaşayan öğrencilerin eğitimden mahrum kalmaması için faaliyete geçirilen EBA Mobil Destek Aracı, öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Her gün öğrencilerin ders saatlerinde eğitimlerine katılmalarında aksama olmadan faaliyetine devam ettirilen EBA Mobil Destek Aracı’nın kurulacağı alan için Sarayköy Belediyesi özel çalışma başlattı.

EBA Mobil Destek Aracı’nın ders sırasında öğrencilerin dikkatini bozabilecek çöp, toz, moloz atığı ve kötü görünüm oluşturan otları temizleme çalışması başlatıldı.

Araç kurulmadan önce Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ders yapılacak alanın etrafındaki kötü görünüm temizleniyor.

Daha sonra belediye ekipleri tarafından covid-19 tedbirleri kapsamında alanda dezenfekte işlemi gerçekleştiriliyor.

Alan tam anlamıyla temizlendikten sonra EBA Mobil Destek Aracı öğrencilerinin uzaktan eğitim alması için öğretmenler tarafından kuruluyor. Öğrenciler temizlenen ve dezenfekte edilen alanda dikkatleri bozulmadan, hijyen içinde eğitimlerini almaya devam ediyor.

Muhtar Şimşek’den teşekkür
EBA aracının uğradığı adreslerden birisi olan Karakıran Mahallesi’ndeki çalışmalardan dolayı Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür eden Muhtar Mehmet Şimşek, “Sabah saat 07.00’de belediye çalışanları mahallemize geldiler. Çocuklarımız eğitime başlamadan önce alanı temizleyip, dezenfekte ettiler. Çocuklarımız için ince düşünerek yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederiz. Çok mutlu olduk. Çocuklarımız dış mekan olsa bile tertemiz alanlarda eğitim alıyor” dedi.

Başkan Özbaş: “Eğitime yapılan hizmetin kıymetini biliyoruz”
Geleceği inşa etmenin ilk adımının eğitim olduğunu aktaran Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçedeki gençlerin eğitimde zorluk çekmemesi için proje üretmeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Özbaş, “Çocuklarımızın eğitimlerinde aksamaya izin vermeden EBA Mobil Destek Aracımızı faaliyete geçirdik. Çocuklarımız artık eğitimlerine eksiksiz katılabiliyorlar. Sadece aracı yaparak geriye çekilmek istemedik. Çocuklarımızın eğitimlerini aldığı aracın kurulduğu alanları tespit ederek ekiplerimize ilettik. Ekiplerimiz eğitimlerden önce alana giderek öğrencilerimizin dikkatini bozabilecek çöp, moloz atığı, toz veya kötü görünüm oluşturan otları temizliyor. Covid-19’a karşı çocuklarımızı korumak adına alanı dezenfekte ediyoruz. Çocuklarımızın dışarıda da uzaktan eğitime gönül rahatlığıyla katılmalarını istiyoruz. Eğitime yapılan hizmetin kıymetini biliyoruz. Gençlerimizin eğitim geleceğinde sorun yaşamamaları için her zaman destekçileri olacağız” diyerek konuştu. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ