Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

DENİZLİ OSB’de 4000 Çalışana Antikor Tarama Testi…

DENİZLİ OSB’de 4000 Çalışana Antikor Tarama Testi…
Reklam

Koronavirüs salgını dünyayıtehdit etmeye devam ediyor.Denizli Organize SanayiBölgesi Müdürlüğü virüsün etkilerinien aza indirmek ve Bölge sanayicilerinin tüm tedbirleri alarak üretimedevam etmesi için gerekli önlemlerleçalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Denizli Sağlık İl Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ile yapılan görüşmeler neticesinde Bölge Müdürlüğüpersoneline ve Bölgede bulunan çalışanlaraCovid-19 Antikor Taramatesti yapılıyor.

Denizli Sağlık İl Müdürlüğü antikortestlerini T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan teminederek Bölgede bulunan PAÜHastanesi OSB Semt Polikliniği’negöndermiş, talepte bulunan üyelerinçalışanlarına günlük yaklaşık300 test yapılarak toplamda 4000 antikor tarama testine ulaşılmıştır.

Antikor testi sonucunda kişinin koronavirüs hastası veya hastalığı daha önce geçirip geçirmediği belirlenecek. Tespit edilen vakalara daha sonra PCR testi uygulanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Bölge Müdürlüğü olarak firmaların salgın sürecinden en az etkilenmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana güvenli üretim noktasında birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Taş,“Yönetim Kurulumuzun yapmış olduğu girişimleriyle üretimin aksamaması adına çalışanlarımıza yapılan bu antikor testleri Türkiye ekonomimizin yeni normale, yeni ekonomiye geçişine çok ciddi destek sağlayacak. Bölgemizde25 bin çalışanımız var. Test sonuçları pozitif çıkan çalışanlarımızın tedavi süreçlerini süratle başlatırken, negatif çıkanların da üretime moralli bir şekilde devam etmelerini amaçlıyoruz. Bu şekilde iş yerlerinde üretim performansı düşmeden bu süreci aşabileceğiz. Antikor testlerinin en büyük özelliği hastalığa karşı bağışıklık kazanmış olanla hastalığı geçirmiş olanı ayırabilmek. Tüm dünyanın büyük bir sınav verdiği COVID – 19 salgını döneminde firmalarımızın üretim hızını düşürmemek için gayretlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ