Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Sarayköy’de dereler ıslah ediliyor…

Sarayköy’de dereler ıslah ediliyor…
Reklam

Sarayköy’ün Duacılı ve Sığma Mahalleleri’ndeki derelerde yoğun yağışlarda olası sel taşkınlıklarının önüne geçmek için ıslah çalışması yapılıyor.

Sarayköy’ün Duacılı Mahallesi’nde geçen ay sağanak yağış nedeniyle dere taşmış birçok evi ve işyerini su basmıştı. Olayı yakından takip eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, olay anında sorunları tek tek kendisi not ederken çözüm sağlanması içinde gerekli çalışmaları başlattı.

Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü ve Sarayköy Belediyesi işbirliği ile Duacılı ve Sığma Mahalleri’nde bulunan derelerde ıslah çalışması başlatıldı.

DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Duacılı Mahallesi’nde bulunan derenin temizlenme çalışması tamamlandı. Sığma Mahallesi’nde bulunan derede ise çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililer, ıslah edilen derelerde suların getirdiği ağaç parçaları, kontrolsüzce atılan moloz ve hayvansal atıklarının birikmesi sonucu tıkanma meydana geldiğini belirtti. Görevliler vatandaşları derelere moloz ve çöp atmamaları yönünde uyardı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ