Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Belediyeden, Buldan şivesiyle korona virüs uyarısı…

Belediyeden, Buldan şivesiyle korona virüs uyarısı…
Reklam

Belediyeden, Buldan şivesiyle korona virüs uyarısı

Buldan Belediyesi, korona virüs salgınına karşı sosyal medya hesabındanyaptığı Buldan şiveli uyarıda, “Maskeni takıvecen,  elini yıkıyvecen,  acık öte duruvecen,cavurunkoronasınıkovuvecengari”ifadeleriyle vatandaşların dikkatini çekti.

Buldan Belediyesi, Covid-19 önlemleri kapsamında çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Özel kıyafetli Belediye ekipleri tarafından, oto santral garajı, tarihi mekanlar, belediye ve kamu hizmet binaları ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı ortak alanlardezenfekteediliyor. Ayrıca, karantina altındaki apartmanları da özel solüsyonla dezenfekte eden ekiplerin, Covid-19 ile mücadelesi devam ederken Buldan Belediyesi’nin, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabından yaptığı Buldan şiveli“COVİD-19’a karşı tedbirlere uyalım” çağrısı dikkat çekti. 

Çağrıda, “Hadan Galan Buldan, maskeni takıvecen, elini yıkıyvecen, acık öte duruvecen, cavurunkoronasınıkovuvecengari “ ifadeleriyle vatandaşların dikkatini çekmeye başaran Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Vatandaşların daha temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmek adına Belediye ekiplerimiz, korona virüse karşı rutin olarak gerçekleştirdiği temizlik ve dezenfekte faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Söz konusu çalışmalar kapsamında, İlçede vatandaşların yoğun bulunduğu ortak alanlar, karantina altındaki binalar, kamu binaları dezenfekte ediliyor. Dezenfekte işlemlerimiz aralıksız devam edecektir.   Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızdan en büyük isteğimiz, maskesiz sokağa çıkmamaları, sosyal mesafelere dikkat etmeleri, kişisel temizliklerine hijyen göstermeleridir.  Vatandaşlarımızın daha fazla duyarlı olmaları için Buldan şivesi ile yaptığımız çağrı ile dikkat çekmek istedik” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ