Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ŞİPŞAK ATAMALAR ÇAL’I ÇOK SEVİNDİRDİ

ŞİPŞAK ATAMALAR ÇAL’I ÇOK SEVİNDİRDİ
Reklam

ŞİPŞAK ATAMALAR ÇAL’I ÇOK SEVİNDİRDİ

DENİZLİ’nin Çal İlçesi’nde uzun zamandır hastanede uzman hekim olmaması nedeniyle yaşanan sıkıntılar giderilmeye başlandı. Çal Devlet Hastanesi’nde 2 dahiliye uzmanı, 1 aile hekimi uzmanı göreve başladı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk’ü ziyaret edip derdimizi anlattık, kısa sürede Çal’a atamalar başladı. Yakın zamanda genel cerrah, kadın-doğum uzmanı ile anestezi uzmanının da göreve başlamasını bekliyoruz, sözünü aldık” dedi.

Çal Devlet Hastanesi’nde uzun zamandır uzman doktor bulunmuyordu. Bölgede Baklan ve Bekilli ilçelerine de hizmet veren hastanede uzman doktor eksiğinin giderilmesi için Belediye Başkanı Fethi Akcan ile AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmaz, geçtiğimiz 8 Ocak’ta İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk’ü ziyaret etti. Bu ziyarette, Çal Devlet Hastanesi’ndeki hekim sıkıntısı gündeme getirildi. Öztürk, uzman doktor ataması için söz verdi. Kısa süre içinde de uzman doktorlar göreve başladı.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çallılar adına İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum. Hastanemize kadın-doğum uzmanı, genel cerrah ve anestezi uzmanı da atandığında fazla eksiğimiz kalmayacak. 2 dahiliye uzmanı, 1 aile hekimi uzmanı yeni göreve başladı. Ayrıca,hastanede  6 pratisyen hekim de görev yapıyor. Yapılan uzman doktor atamaları için Berna Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. 112 Acil Servis’e de yeni bir ambulans bu günlerde gelecek. Uzman doktorlar bölgemizdeki önemli bir sağlık açığını kapatacak. İnsanlarımız kent merkezine gitmek zorunda kalmayacak” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ