Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Buldan spor yatırımları için bir araya geldiler…

Buldan spor yatırımları için bir araya geldiler…
Reklam

Buldan spor yatırımları için bir araya geldiler

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik arasında imzalanan spor yatırımları değerlendirme toplantısı BELKÜM’de yapıldı. 

Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’nde (BELKÜM) düzenlenen toplantıya Buldan Kaymakamı  Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile il müdürlüğü mühendis ve teknik personeli katıldı.

Toplantıda,  Ankara’da düzenlenen protokol töreninde, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, arasında imzalanan protokol çerçevesinde, mevcut ilçe stadyumunun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi ve tribünün yenilenmesi, Yenicekent toprak zeminli stadyumun sentetik çim yüzeyli futbol sahasına dönüştürülmesi,  bir adat Tip Gençlik Merkezi, 5 adet halı saha, 10 adet basketbol potası ilçeye kazandırılacak. 

Yer tespiti ve ihale sürecinde izlenmesi gereken yol haritasının belirlendiği toplantı sonrası, katılımcılar, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Akın Anadolu Lisesi’nin Bahçesi’nde yenisi yapılacak olan Spor salonu alanında incelemelerde bulunuldu. Spor Salonu, Buldan Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile yapılacak.

Buldan’ın  daha çağdaş bir kent haline getirmek için her köşede çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Şevik,  dokumanın başkenti olan Buldan’ı tarih ve kültür turizmde olduğu gibi  sporda da öncü bir kent olması için çalışacaklarının altını çizdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ