Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

1500’ün üzerinde kişi yağmur duası yaptı, Çal’ın başkanı böyle konuştu; “TAKTİRİ ALLAH’TAN DESTEĞİ DEVLET’TEN BEKLİYORUZ”

1500’ün üzerinde kişi yağmur duası yaptı, Çal’ın başkanı böyle konuştu; “TAKTİRİ ALLAH’TAN DESTEĞİ DEVLET’TEN BEKLİYORUZ”
Reklam

1500’ün üzerinde kişi yağmur duası yaptı, Çal’ın başkanı böyle konuştu;

“TAKTİRİ ALLAH’TAN DESTEĞİ DEVLET’TEN BEKLİYORUZ”

Yurt genelinde olduğu gibi kuraklığın ileri boyutta yaşandığı Denizli’nin Çal ilçesinde vatandaşlar yağmur duası yaptı. Yağmur duasının ardından açıklamada bulunan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “İnşallah dualar kabul edilir. Taktiri Allah’tan, desteği devletten bekliyoruz. Çiftçilerin borç faizleri silinmeli, gelecek sezonun gübre ve tohum destekleri peşin yapılmalı, ayrıca kuraklık destek paketi hazırlanıp uygulanmalıdır” dedi.

Çal’ın Süller Mahallesi’ndeki Demokrasi Parkı’nda Cuma namazının ardından yağmur duası yapıldı. Yağmur duasını İlçe Müftüsü Abdullah Vurucu kıldırdı. Yağmur duasına 1500 kişinin üzerinde katılım oldu. Yağmur yağması için edilen duaların ardından keşkek dağıtımı yapıldı.

“ÇİFTÇİLERE DESTEK ŞART”

 Vatandaşlarla birlikte yağmur duasına katılan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “İnşallah dualar kabul edilir. Bu yıl yağmur yağmıyor. Yaşanan susuzluğa kuraklık denirse basit kalır. Olağanüstü bir durum var. Hemen her mahallemiz yağmur duası yapıyor. İnşallah dualarımız kabul olur. Taktiri Allah’tan, desteği devletten bekliyoruz. Çiftçilerin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizleri silinmeli, gelecek sezonun gübre ve tohum destekleri peşin yapılmalı, ayrıca kuraklık destek paketi hazırlanıp uygulanmalıdır. Kısacası, yağmur yağması için taktiri Allah’tan, çiftçilerin kendilerini toparlaması için de desteği devletten bekliyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ