Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BAŞKAN MEHMET ALİ YILMAZ, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLADI…“ÇEVRESEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

BAŞKAN MEHMET ALİ YILMAZ, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLADI…“ÇEVRESEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”
Reklam

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 5 Haziran Dünya Çevre günü dolaysıyla bir kutladı. Başkan Yılmaz mesajında: “1972 yılında Stockholm’de toplanan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda, 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olarak kutlanması kararı alınmıştır. Artan nüfus ve ihtiyaçların karşılanmasında dünyamızın sınırlı kaynaklarını kullanmaya devam etmekteyiz. İnsan faaliyetleri baskısı ile 1972 yılından bugüne kadar ozon tabakasının incelmesi, sınır aşan hava kirliliği, küresel ısınma, iklim değişikliği ve su kaynaklarının her geçen gün azalması gibi farklı çevre problemleri ile tüm canlılar yüzleştiler ve bu küresel soruna ortak çözüm arayışı içerisine girdiler. dedi

Çevresel değerleri bir bütün olarak ele aldığımızda,doğal kaynakların tüketiminde tasarruf edilmesi, atıkların azaltılmasının ne kadar önemli olduğu ortadadır. Gelecek nesillere ihtiyaç duyacakları bozulmamış ekosistem bütünlüğünü bırakabilme bilincine sahip bir toplum inşa etmek temel gayemiz olmalıdır.

Birleşmiş Milletler’in insanlık için ortak hedefleri olan sağlıklı bireyler, nitelikli eğitim, temiz su-hijyen ve sıhhi koşullar, erişilebilir ve temiz enerji, sorumlu tüketim ve üretim,aslında çevre varsa yaşam vardır felsefesinin yapı taşları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çevre bilinci,tasarruf ve çevre kirliliği ile etkin mücadelenin temel düşüncemiz ve eylemsel olarak yaşamımızın bir parçası olması düşünce ve temennisi ile Dünya Çevre Gününüzü kutluyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ