Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ÇAL BELEDİYE BAŞKANI FETHİ AKCAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU…

ÇAL BELEDİYE BAŞKANI FETHİ AKCAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU…
Reklam

ÇAL BELEDİYE BAŞKANI FETHİ AKÇAN SON GÜNLERDE ÇAL ‘DAKİ TARIM ARAZİLERİNİN UCUZ FİYATA SATILDIĞI İDDİALARINI YALANLADI. FETHİ AKCAN AÇIKLAMASIN DA ŞUNLARI SÖYLEDİ. AKCAN, ”Son günlerde gerek sosyal medya gerek halkın belli kesimi arasında ve whatsapp gruplarında Çal’daki arazilerin düşük fiyatlarla yabancılar tarafından alındığına dair iddialar yer almaktadır. Bu iddiaları; Çal’ı ve Çal’daki arazilerin itibarsızlaştırılması olarak değerlendiriyoruz. Çal Belediye Başkanı olarak; Bildiğimiz doğruları kamuoyu ile paylaşma zorunluluğu doğdu.
Buna göre;

1- Akkent, Hançalar ya da Çal bölgesinde şu ana kadar hiçbir yabancı şirket ya da şahıs arazi alımı yapmadı. İngiliz vatandaşı olan bir Filistinli, sağlık sorunları nedeniyle Çal’a gelip, Kocaköy mahallesinden mütevazi bir ev satın aldı. Filistinli bu kişi, Yaz aylarında oturmak için evi aldığını tarafımızla paylaştı.
2- 10-12 yıl önce merkezi İstanbul’da bulunan Talha Tarım isimli firma, Hançalar’dan arazi almaya başlamış. Zamanla 2 bin 400 dekar toplu yerleri oldu. Yüzde 100 yerli olduğuna inandığımız bu firma, araziye 70 bin adet badem ve ceviz dikimi yaptı. Badem ve ceviz çiftliği hala aktif olarak faaliyetini sürdürmektedir.
3- Çal’daki arazilerin dekarının 500 TL ile 1000 TL arasında olduğu ve yabancılar tarafından kapış kapış alındığı iddiaları var. Bu fiyata yer varsa, Çal Belediyesi olarak biz talibiz. Yaptığımız araştırmalar sonucu sulanmayan, çorak toprakların bile dekarı 4-5 bin TL’den yerli halk tarafından alınıyor, 1 dekar arazi 40-45 bin TL’den alıcı buluyor. “Çal’da 500 TL’ye arazi satılıyor” diye iddialarda bulunup, topraklarımızın ve Çal’ımızın itibarsızlaştırılmaya çalışılması etik bir davranış değildir. Her geçen gün Çal’daki toprakların değeri de artmaktadır.
4- Belediye olarak başka bilgimiz yoktur. Eğer, 500-1000 TL’ye arazi satışı yapılıyorsa lütfen belediyemize bildirsin, takibini yapalım.
5- 8-10 yıl önce dekarı 800 ile 1500 TL arasında Akkent ve Hançalar bölgesinde arazi satıldığı doğrudur.
6-  Son olarak, Acun Ilıcalı ismindeki televizyon sahibinin Akkent’te binlerce dekar arazi aldığı iddiaları varmış. Yaptığımız tüm araştırmalar sonucu bu iddiayı doğrulatamadık.
KAMUOYUNUN BİLGİSİNE..
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.” DEDİ.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ