Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

MAKSİAD’DAN ÖMÜR BOYU ALTIN BİLEZİK…

MAKSİAD’DAN ÖMÜR BOYU ALTIN BİLEZİK…
Reklam

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD Makine ve Metal Sektörünün en büyük sıkıntısı olan personel sorununa çözüm için başlattığı, Meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezunlarına iş garantili kurslara kayıtları başlattı.

Ben gencim, işsizim mesleğim de yok diyorsanız ve meslek lisesi mezunuysanız bu habere dikkat kesiliniz…

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD, deneyimi olmadığı için iş bulamayan meslek lisesi mezunlarına ömür boyu altın bilezik sunmak için kolları sıvadı. MAKSİAD Yönetimi Teknik Personel Sorununun çözümü için başlattığı Mesleki Eğitim Kursu için son aşamasına geldi, Kayıtlar başladı.

İŞKUR önderliğinde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen kurs sayesinde Sektöre ciddi sayıda personel istihdam edilecek.

Bu çalışmanın bir meslek odası tarafından ilk kez hayata geçirildiği vurgulanırken, kursa başvuru yapmak isteyen gençlere çağrıda bulunuldu. Kurslara, Meslek Lisesi mezunu 18-30 yaş aralığındaki gençler başvuru yapabilecek. Başvurular, MAKSİAD Binasına bizzat yapılacak.

Tornacılık, kaynakçılık ve CNC makinelerinin eğitiminin verileceği bu kurslara başvuran gençler, iş garantisi ile eğitim alırken aynı zamanda maaş da alacaklar ve mesleğe başladıklarında asgari ücretle değil daha yüksek maaşlarla çalışma imkanı bulacaklar.

Bu sorunlar sadece MAKSİAD’ın değil tüm sanayicilerin sorunu, olduğunu belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “bu gençler hepimizin çocukları. Bizim amacımız gençlere meslek kazandırmak ve sektörümüzün imalatını hızlandırıp ihracatını arttırmak, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaktır. İş garantili bu eğitimlerimizin hem sektörümüze katkısına hem gençlerimizi hayata kazandırmaya olan inancımız tam. tüm Meslek Odalarını, Meslek Birliklerini de desteğe bekliyor, böyle çalışmalar başlatmaları için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ