Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

PAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET KUTLUHAN, BULDAN’I ZİYARET ETTİ…

PAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET KUTLUHAN, BULDAN’I ZİYARET ETTİ…
Reklam

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, BULDAN Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i makamında ziyaret etti. Başkan Şevik ile Rektör Kutluhan, belediye- üniversite işbirliğini görüştü. Şevik,”Belediye olarak hocalarımızın hizmetindeyiz” dedi.

PAÜ Buldan Meslek Yüksekokulu’nun gereksinimlerini yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Buldan’a gelen PAÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kutluhan, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i makamında ziyaret etti.

Belediye-Üniversite işbirliğinin masaya yatırıldığı ziyarete, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Babadağ Kaymakamı Adem Karataş, PAÜ Buldan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Gizem Karakan Günaydın ve rektör yardımcıları katıldı.

“PAÜ Meslek Yüksekoklu çerçevesinden Buldan’a daha neler yapabiliriz” duygu ve düşüncesi içerisinde olduklarını vurgulayan Rektör Kutluhan’a ziyaretin anısına Buldan dokuması el ürünlerinden ve organik tarım ürünlerinden hediye Başkan Şevik, son kitabı “Dokumanın Başkenti Buldan” adlı kitabını da imzaladı.

Daha sonra Buldan dokumasının geçmişten günümüze gelişiminin sergilendiği eski cezaevini ziyaret eden Rektör Kutluhan, Belediye tarafından sağlıklaştırma ve restorasyon uygulamalarının yapıldığı sokakları gezdi. 

Buldan Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlileriyle bir araya gelen Rektör Kutluhan, “BULDAN, BELEDİYE-ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİNDE ÖRNEK İLÇE OLABİLİR” DEDİ.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Belediye Olarak Hocalarımızın Emrindeyiz” İfadesini Kullandı.

Batı ülkelerinin Üniversite-sanayi işbirliğini 1800-1900’lü yıllarda yaptığını hatırlatan Başkan Şevik: “Buldan’ın önceliği tekstil ve mimari restorasyon. Bu konuda biraz daha kendimizi tekzip edersek, öğrenci sayımızı yükselte bilirsek Buldan örnek bir ilçe olabilir. Türkiye’de de bize yakın ilçeler var, Odunpazarı, Beypazarı gibi. Buldan bir adım olabilir. Denizlimizin projelerini burada tatbik etme fırsatı olabilir” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ