Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BAŞKANDAN “ÇİFTÇİLER İÇİN” ÇAĞRI VAR

BAŞKANDAN “ÇİFTÇİLER İÇİN” ÇAĞRI VAR
Reklam

Ertelenen borçların faizleri silinmeli, üretici üretime daha çok teşvik edilmelidir.

BAŞKANDAN “ÇİFTÇİLER İÇİN” ÇAĞRI VAR

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde Belediye Başkanı Fethi Akcan, bu yıl yaşanan kuraklığın çiftçileri fena halde etkilediğini,  tarım ve hayvancılık sektöründe girdi maliyetlerinin de artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin nefes alması için ertelenen borçlarının faizlerinin de silinmesi gerektiğini söyledi. Akcan, “Devletimiz, insanlarımızı üretime daha çok teşvik etmelidir. Türk devleti, üreticilerimizin üretime odaklanmasını sağlamalıdır” dedi.

Salgın hastalığın yarattığı etkiler nedeniyle kamunun da zaman zaman ekonomik kararlar verirken zorlandığını söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçilerin borçlarının ertelenmesinin yerinde bir karar olduğunu, ancak borçların faiz eklenerek ertelendiğini belirterek, “Faizler silinirse hem üreticimiz hem devletimiz kazanır” yorumunda bulundu.

Bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle sektörün zor dönemden geçtiğini söyleyen Akcan, “Susuzluk yaşanıyor, en olumsuz etkiyi çiftçi görüyor. Tarımda girdi maliyetleri arttı. Mazot, gübre, zirai ilaç fiyatları daha da arttı. Pandemi süreci bizlere bir kez dtaha gösterdi ki; Tüm dünyada tarım ve gıda ürünlerine olan talep arttı. Bizim çiftçimiz, gelecek yıla ertelenen borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünmemeli. Devletimiz, ertelenen borçların faizini silmeli ve çiftçisinin üretime odaklanmasını sağlamalıdır. Bizim çiftçimiz moral bulup, daha da yolu açıldığında daha kaliteli ve daha çok üretir. Devletimizden çiftçilerimiz adına isteğimiz ertelenen borçların faizlerinin silinmesidir. Yetkililerin bu konuda olumlu karar vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ