Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Sarayköy’de özel çocukların da düşünüldüğü kurs programı hazırlandı

Sarayköy’de özel çocukların da düşünüldüğü kurs programı hazırlandı
Reklam

Sarayköy’de özel çocukların da düşünüldüğü kurs programı hazırlandı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi ile Sarayköy Belediyesi işbirliği ile uygulanacak “Telafide bende varım” kurs programlarında özel çocuklar ve aileleri de unutulmadı. Çocuklar ve aileleri için kurs programı hazırlandı.

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi ve Sarayköy Belediyesi işbirliği ile 5 Temmuz ve 31 Ağustos tarihlerinde açılması planlanan  “Telafide bende varım” kurs programları için 2 Temmuz tarihine kadar Halk Eğitim Merkezi’nde kayıt alınmaya başlandı. 34 maddelik kurs programında yetişkinler ve öğrencilerin yanı sıra özel çocuklarda düşünüldü.

YETİŞKİNLER İÇİN DOLU BİR PROGRAM
Yetişkinler için Ahlâk-ı Alâî okumaları,  badminton, bilek güreşi, evde basit onarımlar, geleneksel oyunlar ve zeka oyunları, koşarak oryantirik, sağlıklı beslenme ve Türk halk oyunları kursları açılacak. Ayrıca dede korkut, mesnevi, yunus emre divanı, safahat okumaları kursu gibi birçok kursa yer verilecek.

ÖĞRENCİLER İÇİN TELAFİ KURSLARI
Öğrenciler için akademik oyunlarla oyun temelli matematik eğitim, badminton, dart başlangıç düzeyi, Kuran-ı Kerim okuma, matematiksel yetkinlik ile fen ve teknolojideki temel yetkinlikler kursu ve Türk halk oyunları kursları olacak.

ÖZEL ÇOCUKLARA VE AİLELERİNE KURS
Kurslarda özel çocuklar ve ailelerde unutulmadı. Hafif düzeyde otizm engeli olan bireyler için beden eğitimi kursu açılacak. Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin ailelerine yönelik kurslara yer verilecek.

Tüm Sarayköy halkını “Bu Yaz Kursa Gitmeyen Kalmasın” sloganıyla Halk Eğitim Merkezi kurslarına davet eden kurum müdürü Halil Kaya, “ Vatandaşlarımızın hem ekonomik kazanım sağlamaları hem de boş zamanlarını değerlendirmeleri için buradayız. Vatandaşlarımızı gözlemleyerek, değerlendirdiğimiz eksiklikler ve talepler doğrultusunda kurslarımızı açıyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştireceğimiz kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ