Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

TARİHİ MAKAM ODASI MÜZEDE SERGİLENECEK BAŞKAN ALİ ATLI “TARİHE IŞIK TUTACAK”

TARİHİ MAKAM ODASI MÜZEDE SERGİLENECEK BAŞKAN ALİ ATLI “TARİHE IŞIK TUTACAK”
Reklam

Denizli’nin Babadağ İlçesinde bulunan tarihi yapının restorasyonu sonrası Kültür Sanat ve Tarih Müzesi olarak ilçeye kazandırılıyor. Denizli tarihine ışık tutacak müzede, tekstil, sanat, tarih ve kültürü temsil eden ürünlerin yanı sıra 1970’li yıllarda kullanılan başkanlık makamı da sergilenecek.

Denizli’nin Babadağ ilçesinde uzun uğraşlar sonrası hayata geçirilen Babadağ Kültür Sanat ve Tarih Müzesinde sona gelindi. Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan müzede ilçenin ve Denizli’nin tarihine ışık tutacak ürünler sergilenecek. Müzede yapılan son hazırlıkları yerinde inceleyen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 1970li yıllarda kullanılan Babadağ Belediye Başkanlığı makamının da müzede sergileneceğini söyledi.

İlçenin kültürel gelişimine ve turizmine katkı sağlaması hedeflenen projeyi yerinde inceleyen Başkan Atlı “Babadağ’ın kültürünü yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak için sanat evi projemizde son aşamaya gelinerek çok yakında hizmetinize ve ziyaretlerinize açılacak. 1970’li yıllarda belediye başkanlığı makam odası olarak kullanılan ürünler çok yakında Babadağ Kültür Sanat ve Tarih Müzemizde sizlerle buluşacak. Bu proje ilçemizin tarihine ışık tutacak” dedi.

Restorasyonu yaklaşık bir yıl süren tarihi müzede tekstil ve dokuma ürünleri, ilçenin ve Denizli’nin tarihi değerleri sergilenecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ