Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

DTO ÜYELERİ, ANUGA 2021 İÇİN KÖLN’DE…

DTO ÜYELERİ, ANUGA 2021 İÇİN KÖLN’DE…
Reklam

Gıda ve içecek sektörünün dünya çapında lider fuarı olan Anuga 2021 Köln’de başladı. Fuara, Denizli damga vurdu. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, gıda ve içecek sektöründen üyelerinin yer aldığı DTO kafilesi ile Anuga’ya adeta çıkarma yaptı. Almanya’ya Gıda İhracatı içerikli bilgilendirme toplantısında, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) üyeleri ile de bir araya gelen Başkan Erdoğan, “Denizli olarak, Avrupa en önemli pazarımız. Almanya bu coğrafyadaki kendimize en yakın bulduğumuz iş ortaklarımızdan biri. İki ülke arasındaki en önemli bağımız olan gurbetçilerimiz ve iş insanı Türkler ile ortaklarını da ticari hayatımıza kazandırmak, bu sayede ticari ilişkilerimizi daha da canlandırmak istiyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük ve en önemli gıda ve içecek fuarlarından Anuga 2021’e katılan firmalar, sektördeki tüm gelişmeleri ve yenilikleri, diğer katılımcılar ve ziyaretçilerle paylaşıyor.

DTO ÜYESİ İŞ İNSANLARI ANUGA’DA

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ile beraberindekileri, Almanya’da Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, Türkiye’nin Köln Konsolosu Özkan Özcan ile Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören karşıladı. Başkan Erdoğan’ın önderliğinde fuarda stant açan Denizlili ihracatçı firmaları yalnız bırakmayan DTO kafilesine, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile Denizli Milletvekili Şahin Tin de eşlik etti.

İTO BAŞKAN YARDIMCISI KURALAY İLE BİR ARAYA GELDİLER

Köln’deki uluslararası fuarda stant açan Denizlili firmaların yanı sıra gurbetçi firmaları da ziyaret eden Başkan Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ile de bir araya geldi.

DENİZLİLİ FİRMALARIN STANTLARINI ZİYARET ETTİLER

Başkan Erdoğan ile beraberindekiler, Denizli’de gıda sektöründe hizmet veren Altıntop Kuruyemiş San Tic. AŞ, Arslanlar Baharat San. ve Tic. Ltd., Berkiz Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti., Biriz Kuruyemiş San. ve Tic. Ltd. Şti., Denizli Özstar Makina Ltd. Şti, Seyran Gıda San ve Tic. AŞ ile Türkiye’nin en büyük kuru meyve işleme ve ihracat şirketi Osman Akça AŞ’nin stantlarını ziyaret edip, temsilcileri ile görüştüler.

Başkan Erdoğan, fuarla ilgili olarak “Fuardaki firmalarımızın temsilcilerinden, işletmelerinin faaliyetleri ve ürünleri hakkında bilgi aldık; ayrıca fuar hakkındaki görüşlerini dinledik. Bereketli bir fuar geçirmelerini diledik. Arslanlar Baharat’ın stantını ziyaretimizde Denizli’mizin tıbbi ve aromatik bitkiler potansiyeli, sanayisi ile ticaretini istişare ettik. Firmalarımız oldukça umutlu. Onların pozitif enerjisi, bizi de motive etti. Her fuarda olduğu gibi bugün de onları yalnız bırakmadık. Kafilemizde yer alan firmalarımız da sektördeki yenilikleri yerinde görmeye geldi. Gıda ve tarım sektörü, en önemli ihracat kalemlerimizden biri. Ülkemizde tarım sektörü, eylül ayında aylık bazda tüm zamanların en yüksek ihracatını gerçekleştirdi. Bizim firmalarımızın da bunda önemli bir katkısı var. Başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ