Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

“MUTLUYUM ÇÜNKÜ” ÇOCUK GELİŞİMCİ BAHAR KELCİ, İMZA GÜNÜNDE ÇOCUK OKUYUCULARIYLA BULUŞTU…

“MUTLUYUM ÇÜNKÜ” ÇOCUK GELİŞİMCİ BAHAR KELCİ, İMZA GÜNÜNDE ÇOCUK OKUYUCULARIYLA BULUŞTU…
Reklam

BAHAR KELCİ “ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE KEYİFLİ BİR KEŞİF YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM”

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçen yıl ertelenen Ege’nin en büyük kitap fuarı 8-17 Ekim tarihleri arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı.  Bu yıl 4.’sü düzenlenen kitap fuarına, 350 yazar ve 250 yayınevi katılıyor.

Birbirinden ünlü yazarların yanı sıra Denizlili yazarların da kitapseverlerle bir araya geldiği Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı’nda Çocuk Gelişimci Bahar Kelci’de çocuklar için çıkardığı “Mutluyum Çünkü” isimli mutluluk ajandasını çocuk okuyucularının beğenisine sundu.

Çok mutlu olduğunu ifade eden Çocuk Gelişimci Bahar Kelci “uzun zamandır hayalini kurduğum ve çıkarmayı planladığım mutluluk ajandasına nihayet kavuştum. Kitap fuarında da çocuklarımızın beğenisine sundum. Umarım beğenirler” dedi.

Bahar Kelci “Çocuklar ilgili ortaya attım her şey bana umut veriyor heyecan veriyor diyebilirim. Kitabımı tasarladım, grafik tasarımcım Onur beyle somut bir hale getirdik. Onur bey’in destekleri benim bütün nazımı çekmesi gerçekten çok önemliydi çok teşekkür ederim. Daha sonra bunun akabinde yayın evi sahibi Mustafa bey’e demo şekildeki projemi sundum, gerekli incelemeleri yaptı ve kitabımın basılmasına karar verildi. Kitabım basıldı. Bugün kitap fuarındayız ve kitabımın küçük okuyucularımla buluşmasının heyecanı içerisindeyim. Kitabımda çocuklara daha çok bilimsel ve eğlenceli bir şekilde yaklaşmaya çalıştım. Çocukların modunu motivesini artırmaya çalışarak tablolar, mottolar, çizimler ekledim. Özgürce düşünebileceğini, özgürce doldurabileceğini düşünerek sütunlar oluşturdum. Yani ben öncelikle çocuğun kendini keşfetmesi gerektiğini inanıyorum. Çocuk kendini keşfetmeli… Ben neler yapabilirim, benim özelliklerim neler beni tanımlayan kelimeler neler ben ne yapmayı seviyorum ne yapmayı sevmiyorum. Bunları düşünme özgürlüğü tanımak istedim kitabımda. Çocuklarımız aynı tezgahtan çıkmadı. Hepsi ayrı ayrı özelliklere yeteneklere sahipler hepsinde farklı cevherler var. Bunları ne yazık ki çevresinin de etkisiyle içlerine bastıra biliyorlar. Özelliklerini dışarı çıkarmaktan çekiniyorlar.  Bu anlamda çocukları daha özgür düşünebilme fırsatı tanımak istedim diyebilirim” dedi.

“MUTLULUK KAVRAMINI VURGULAMAK İSTEDİM”

Kitabında mutluluk kavramını vurguladığını ifade eden Bahar Kelci “Yani mutluluk aslında dışardan elde edilebilecek bir şey değilde, öğrenecek bir şey olduğuna inanıyorum. Ama çocuklarımız ne yazık ki dışardan elde edebileceği yada elde edemeyeceği bir şeyi mutluluğa bağlayarak doyumsuz bir hayat yaşayabiliyorlar. Bu anlamda küçük okuyucularıma bunları hatırlatma fırsatı tanımak istedim. Yani çocuğun kalbini bedenini vücudunu eğitimine katkıda bulunarak onun kendine güçlü yönlerini özelliklerine odaklanmasını hedefledim diyebilirim” diye konuştu.

Bahar Kelci “ben buradan küçük okuyucularıma seslenmek istiyorum. Bu kitap senin kitabın ister kitap ister ajanda ister defter istediğin gibi kullanabilirsin. Yeter ki özgün ol kendin ol ve yapabileceklerinin farkına var diyorum. Ben çocuk gelişimciyim bu alanda faaliyetlerimi sürdürmeye devam edeceğim.  Mutluyum çünkü ajandamın devamı niteliğinde daha başka hikayeler yazmayı düşünüyorum. Bu ileriki zamanlarda daha da netleşecek bugün konuşmak biraz erken diyebilirim” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ