Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN BULUŞTULAR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN BULUŞTULAR
Reklam

Denizli Yetim ve Acizleri Koruma Derneği tarafından 50 üniversiteli öğrenciye destek olmak amacıyla Garson Şükrü’de etkinlik düzenlendi. Etkinliğe iş kadınları yoğun ilgi gösterirken; Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, etkinliğe sağlık desteği verdi.

Denizli Yetim ve Acizleri Koruma Derneği tarafından 50 üniversiteli öğrenciye destek olmak amacıyla etkinlik düzenlendi. Garson Şükrü’de düzenlenen etkinliğe iş kadınları yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikten elde edilecek gelir 50 üniversiteli öğrencisi için kullanılacak. Etkinliğe; Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in Eşi Fulya Atik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin Eşi Dr. Nur Örki, Denizli Radyo Televizyon ve Yayıncılık Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB)  Genel Sekreteri Semra Akça Acar, Denizli Yetim ve Acizleri Koruma Derneği Başkanı Pakize Işıklı, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emine Tefenlili ve dernek üyeleri katıldı. Etkinliğe Özel Denizli Cerrahi Hastanesi sağlık desteği verdi. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi sağlık ekipleri etkinlik alanına giriş yapan çok sayıda davetlinin HES Kodu sorgulamalarını yaparak, Kovid-19’a karşı önlem aldı.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emine Tefenlili; “Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmadılar. Etkinlikten elde edilen gelirle hem çocuk esirgeme kurumuna, huzur evine ve üniversite öğrencilerine katkıda bulunulacak” dedi.

Etkinliğe katılım sağlamaktan dolayı mutlu olduğunu aktaran Denizli Radyo Televizyon ve Yayıncılık Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve DİKAB Genel Sekreteri Semra Akça Acar; “ Bizler de DİKAB Başkanımız ve üyelerimizle birlikte katılım sağladık. Hep birlikteyiz. Burada olmaktan dolayı mutluyuz. Etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum. Etkinlikten elde gelir gelir doğru yerde kullanılacak. Bu toplum olarak görevimiz” şeklinde konuştu.

 “ELDE EDİLECEK GELİRLE 50 ÖĞRENCİMİZE BURS SAĞLAYACAĞIZ”

Etkinlikte dernek hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Yetim ve Acizleri Koruma Derneği Başkanı Pakize Işıklı; “Derneğimiz eski bir dernektir. Rahmetli büyükbabam Raşit Özkardeş tarafından kuruldu. Daha sonra annem dernekte görev aldı. Şimdiler de ben ve üyelerimiz birlikte güzel projeler yapmaya çalışıyoruz. 24 yıldır derneğin başındayım. Derneğimizin amacı kimsesiz yaşlılarımızın yalnızlığını gidermek.  Kimsesiz çocuklarımızın annesi oluyoruz. Onların istekleri doğrultusunda maddi manevi destek de bulunuyoruz. Bugünkü etkinliğimizde onlara destek amaçlı. Öğrencilerimiz için daha önce proje kapsamında İstanbul ve Marmaris’e geziler düzenledik. İki adet evimiz var ve orada kalan öğrencilerimizin giderlerini biz karşılıyoruz.  Bugün elde edilecek gelirle 50 üniversite öğrencimize burs desteği sağlayacağız. Onların giderleri için kullanılacak. Destek de bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ana sponsorumuz Gökhan Tekstil ” ifadelerini kullandı.

“BİR ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK PAHA BİÇİLEMEZ”

Derneğin yaptığı çalışmayı kutlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Bizler de destek olmak için buradayız. Bir çocuğun yüzünü güldürmek paha biçilemez. Çocuklar bizim geleceğimiz. Bu tür etkinlikler dernekleri de güçlendiriyor. Bizler her zaman paydaş olmaya çalışıyoruz. Katılım sağlayan herkesi kutluyorum” dedi. “DENİZLİLİ KADINLARIMIZ OLDUKÇA DUYARLI” Katılım sağlayan kadınlara teşekkür eden Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in Eşi Fulya Atik; “Denizlili hayırsever kadınlarımızla bir araya gelmekten dolayı onur duyuyorum. Vatandaşın desteği bizim için çok önemli. Denizlili kadınlarımız oldukça duyarlı. Özellikle dezavantajlı gruplar bizim sorumluluk alanımız. Onları sık sık kontrol ediyoruz. Katılım sağlayan kadınlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ