Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BABADAĞ BELEDİYESİ’NDEN 60 BİN KİŞİLİK DEV FESTİVAL…

BABADAĞ BELEDİYESİ’NDEN 60 BİN KİŞİLİK DEV FESTİVAL…
Reklam

Denizli’nin Babadağ ilçesinde bu sene üçüncüsü düzenlenen BabaFest 60 bin kişiyi ağırladı. 3 gün süren festivalin ikinci günüde yapısal projeler için toplu açılış töreni yapılırken, üçüncü gününde ise Rahvan At Yarışları yapıldı.

Denizli’nin Babadağ ilçesi 60 bin kişilik festivale ev sahipliği yaptı. Bu sene üçüncüsü düzenlenen BabaFest üç gün boyunca ilçeye vatandaşların akın etmesine neden oldu. 6 bin 500 nüfuslu Babadağ’a ait yöresel ürünlerin tanıtıldığı festivale katılım rekor seviyeye çıktı.  Esnafların ve diğer ilçe belediyelerinin de stant açarak ilçelerini tanıttığı festival alanı vatandaşlarla doldu taştı.

AYŞE DİNÇER BABADAĞI EĞLENCEYE DOYURDU

Festivalin ikinci gününde Babadağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Babadağ Kadın Kooperatifi Satış Mağazası, Mollaahmetler Mahallesindeki 800 tonluk sulama havuzu, güneş enerjisi santrali, kapalı pazaryeri, Nafiz Çapucu Çocuk Parkı, Kelleci Mahallesi çevre yolu, Mollaahmetler Mahallesi park ve sosyal tesislerinin toplu açılış töreni yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen törenin ardından vatandaşlar Ayşe Dinçer konseri ile eğlenceye doydu. Konseri dinlemeye gelen vatandaşlar alana sığmazken, yollar trafiğe kapatıldı.

150 AT BİRİNCİLİK İÇİN KOŞTU

Festivalin üçüncü ve son gününde ise bu sene 25. kez düzenlenen Rahvan At Yarışları yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 150 atın yarıştığı etkinlik gün boyu heyecanlı anlara sahne olurken yarışmanın birincileri ödüllendirildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 3. BabaFest’le ilgili Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı “Babadağımızı marka bir ilçe haline getirmek için her geçen gün daha büyük bir azimle çalışıyoruz. Geçen senelerde pandemi dolayısıyla yapamadığımız BabaFest’i bu sene gerçekleştirebilmenin sevincini yaşıyoruz. Babadağlı vatandaşlarımızın ilçemizi tanıttığı, hem de kendilerine ekonomik girdi sağladıkları bu festival ilçemizi tanımayanlar için çok büyük bir fırsat oldu. Yoğun katılımın olması bizleri mutlu eden en büyük etken” dedi.

EN BÜYÜK ÖDÜL GÜLEN YÜZLERİ GÖRMEK

İlçenin bir turizm lokasyonu haline gelmesi için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Başkan Atlı “Vatandaşlarımızın yüzlerini gülerken görmek bizim için en büyük ödül. Festivalin yapılmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Katılımıyla bizleri gururlandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Turizm yolunda Babadağ için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Seneye daha da büyük bir BabaFest’te görüşmek dileğiyle” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ