Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK, MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK, MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Reklam

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla başlattığı mahalle ziyaretlerini Helvacılar Mahallesi’nde devam etti.

Başkan Şevik’in birim müdürleriyle Helvacılar Mahallesi’ne yaptığı ziyarette Mahalle Muhtarı Selahattin Yeşildağ da kendilerine eşlik etti.

Mahalle sakilerinin imece usulü başlattıkları aşevi inşaatını gezen Başkan Şevik, Daha sonra, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile imzalanan protokol çerçevesinde ilçeye yapılacak spor yatırımlarından biri olan Helvacılar Mahallesi Halı Saha inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Şevik, Kadiri tarikatının müritlerinden Buldanlı Derviş Hacı Ali Baba tarafından yaptırılan tekke, 1985 yılında torunu Feyza Çolakoğlu tarafından yıkılarak, yerine babası Şeyh Nuri Akın anısına türbe ve cami yaptırılarak Diyanet İşlerine bağışlanan Cami’nin çevresinin sosyal tesis alanı olarak düzenleneceğini belirtti.

Pandemi sürecinde düğün, nişan, mevlit gibi merasimlerin daha çok açık salonlarına taşınması nedeniyle ilçenin belirli bölgelerine açık düğün salonları yapmaya gayret gösterdiklerini belirten Başkan Şevik, bunlardan birini de Helvacılar Mahallesi’ne yapacaklarını açıkladı.  Başkan Şevik, açık düğün salonunun yanı sıra mahalleye bir de sosyal tesis yapılacağının müjdesini verdi.

Buldan’ı kuş bakışı gören ve içerisinde su deposu, piknik alanı, çocuk oyun alanı ile fitness aletlerinin bulunduğu Topdamı Mevkii’nde de incelemelerde bulunan Başkan Şevik, Ayrıca Topdamı’na yapılacak kale projesi ile ilgili bilgi verdi. “Topdamı Kalesi,  İlçemizin sembolü olacak” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ