Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

112 PERSONELİ MASAJ VE OKSİJEN TEDAVİSİYLE 20 KEDİNİN HAYATINI KURTARDI…

112 PERSONELİ MASAJ VE OKSİJEN TEDAVİSİYLE 20 KEDİNİN HAYATINI KURTARDI…
Reklam

Denizli’de gittikleri vakada dumandan etkilenen kedileri gören sağlıkçılar bu kez havyan dostlarımız için zamanla mücadele etti. Kedilere oksijen tedavisi uygulayan sağlıkçılar; “ Yangında içeride insan olmaması bizi sevindirdi, fakat kedilerin dumandan etkilendiğini gördük, bu bizim görevimiz değil diyerek onları o şekilde bırakamazdık, onlar da birer can taşıyor” dediler.

Denizli’de 7 gün 24 saat fedakârca çalışarak vakalara müdahale eden, hastaları güvenle hastaneye ulaştırmak için tüm zorlukları aşan 112 Acil Sağlık ekipleri her cana dokunuyor ve hayat vermek için elinden geleni yapıyor. Bunun son örneği İstiklal 112 Acil Sağlık İstasyonu’nda yaşandı. İstasyonu’nda görev yapan Paramedik Ebubekir Törehan Taş, Acil Tıp Teknisyeni Aynur Budak ve İsmail Işık nöbetleri sırasında telsizden İstiklal mahallesinde yangın vakasının olduğu bilgisi geldi ve olay yerine intikal etmeleri istendi. Evde çıkan yangında dumandan etkilenen birilerinin olabileceği düşüncesiyle olay yerinde bekleyen 112 ekipleri itfaiyenin olaya müdahalesi ile birlikte evde birinin yaşamadığını öğrendi. Bunun üzerine olay yerini terk edecekleri sırada itfaiye ekipleri tarafından içeride 20’den fazla kedinin bulunduğu ve dumandan etkilendiği söylendi. ‘Hayvanlara bakmak bizim görevimiz değil’ diyerek olay yerini terk etmeyen sağlık çalışanları için hummalı bir kurtarma operasyonu başladı. Dumandan etkilenen kedileri buldukları bir leğene koyan sağlıkçılar üstünü de poşetle örterek içeriye oksijen verdi. Yenidoğan küçük kedilere de masaj yaparak oksijen veren sağlıkçılar bir canlıyı yaşamda tutmanın verdiği mutlulukla görev yerlerine geri döndü.

Olay gecesi kedilere müdahale eden Paramedik Ebubekir Törehan kedilere can olmanın verdiği mutluluğu şu şekilde anlattı: “ Vakaya gittiğimizde yangından etkilenen insanlar yoktu fakat dumandan etkilenen başka canlılar söz konusuydu. Onları o şekilde bırakamazdık, buna vicdanımız da el vermezdi. Amacımız cana dokunmak olduğu için hiç tereddüt etmeden ekip olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak kedilere müdahalede bulunduk. Ambulansın içine alarak oksijen verdik, masaj yaptık. Sağlık çalışanları için her canlı önemlidir. İnsan ya da hayvan olması fark etmez” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ