Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

GÜNÜBİRLİK BABADAĞ TURLARI BAŞLADI

GÜNÜBİRLİK BABADAĞ TURLARI BAŞLADI
Reklam

Denizli’nin Babadağ ilçesinde turizm çalışmaları devam ediyor. İlçenin tanıtılması amacıyla birçok başarılı projede imzası bulunan Babadağ Belediyesi son olarak günü birlik tur düzenledi. Kişi başı 150 lira olan günübirlik tur ile vatandaşlar ilçeyi gezme ve tanıma fırsatı bulacak.

Babadağ’ın temiz havası, yaylaları ve doğal güzellikleri, geleneksel mimarisi, trafik ve şehir gürültüsüne uzak lokasyonu cazibesini artırırken, şehir merkezinden ulaşım kolaylığıyla adeta bir kaçış merkezi haline gelmesi gezi tutkunlanın yeni adresi olmasını sağlıyor.

Günübirlik tur içinde ilk olarak Babadağ’ın merkezi noktalarından biri olan Çarşı Meydanı’nda buluşan gezginler önce Yardan Şelalesi’nde köy kahvaltısı yapabilecek. Temiz havanın ortasında yapılan kahvaltının ardından Yardan Çayı yürüyüş yolundan doğa ile buluşulacak.

Göçoluk Çınarı ve Butik Otel ziyaretlerinin ardından rota Babadağ’ın tarihine doğru yönelecek.

İlçenin geçmişle kapısını aralayan Babadağ Tarih Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak gezinin ardından Babadağ Sanat Merkezi’nde çay kahve molası verilecek.

İlçenin özdeşleşmiş lezzetlerinden olan Babadağ keşkeğinin Dağ Restoran’da tadılmasının ardından ilçenin renkli evlerin bulunduğu sokaklarında yürüyüşler yapılacak. Gezi rotası ilçenin yıllardan beri süregelen geçim kaynağı olan, tekstilinin tanıtıldığı Tekstil Çarşısı’nda sona erecek.

Babadağ’ın gözde yerlerinin gezileceği günübirlik tur hakkında Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı “Herkesin bu turdan faydalanarak, Babadağ’ı gezmesini, tanımasını isterim. Tüm vatandaşlarımızı ilçemize bu vesile ile davet ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ