Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BABADAĞ SENİ BEKLİYOR…

BABADAĞ SENİ BEKLİYOR…
Reklam

Babadağ Belediyesi ilçenin tanıtılması ve turizm merkezi haline gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Turizm Yolunda Babadağ Projesi kapsamında, Belediye tarafından uzman rehber eşliğinde 1 günlük tur etkinliği başladı. Tur ile günübirlik Babadağ’ı gezen vatandaşlar ilçeyi tanıma fırsatı buldu.

     İlçenin tanıtılması amacıyla birçok başarılı projede imzası bulunan Babadağ Belediyesi son olarak günü birlik tur düzenledi. Düzenlenen tura ilgi yoğun olurken katılanlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Günübirlik tur kapsamında ilk olarak Babadağ’ın merkezi noktalarından biri olan Çarşı Meydanı’nda buluşan gezginler köy kahvaltısının ardından Yardan Şelalesi’ni ziyaret ettiler. Temiz hava ve eşsiz doğal güzellikler eşliğinde yapılan kahvaltının ardından Yardan Çayı yürüyüş yolundan doğa ile buluştular.

Ziyaretçiler daha sonra Göçoluk mevkiine geçerek 700 yıllık tarihi çınar ve ilçeye kazandırılan Tarihi Butik Oteli ziyaret ettiler.

Ardından rota Babadağ’ın tarihine doğru yöneldi. İlçenin geçmişle kapısını aralayan Babadağ Tarih Kültür ve Sanat Evi’nde yapılan gezinin ardından Babadağ Sanat Merkezi’nde çay kahve molası verildi. Eski bir karakol binası iken sanat merkezine çevrilen binanın eski nezarethane bölümünde çaylarını yudumlayan misafirler ilçe tarihi hakkında da bilgi edindiler.

Tur kapsamında ilçe ile özdeşleşen renkli evlerin bulunduğu sokaklarında yürüyüş yapan ziyaretçiler bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Gezi rotasının son durağı ilçenin yüz yıllardan beri süregelen geçim kaynağı olan tekstilin tanıtıldığı Tekstil Çarşısı oldu.

Lavanta bahçesinin ardından gidilen tekstil çarşısında ilçeye özgü tekstil ürünlerini ve dokuma tezgahlarını inceleyen ziyaretçiler hem alışveriş yaptı hem de antik döneme uzanan tekstil kültünü dinledi.

Ziyaretçiler son olarak ilçe tarihi kadar eski bir gelenek olan Babadağ Keşkeğini tattı. Damak çatlatan lezzetine hayran kalan ziyaretçiler, yapımı günler süren dövme keşkeğin hikayesini de işin ustalarından dinlediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ