Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

SARAYKÖY’DE YANGININ İZLERİ SİLİNECEK

SARAYKÖY’DE YANGININ İZLERİ SİLİNECEK
Reklam

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği Sarayköy’de, İlçe Orman İşletme Şefliği tarafından düzenlendi.  Acıdere Mahallesi’nde haziran ayında çıkan orman yangınında zarar gören 2 hektarlık alanda gerçekleştirilen etkinlikte bin fidan toprakla buluştu.

Düzenlenen etkinliğe Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Orman İşletme Şefi Faruk Aydın, orman şefliği personelleri ve öğrenciler katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Ardından konuşma yapan Sarayköy Orman İşletme Şefi Faruk Aydın, “2021 yılında ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınları ciğerlerimizi ve geleceğimizi yakmıştır. Üzüldük ama umudumuzu hiç kaybetmedik” dedi.

Sarayköy’ün Denizli ilçeleri arasında en zengin ormana sahip yer olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Özbaş, “Orman yangınlarında canlarını siper ederek ormanlarımızı korumak için gözlerini kırpmadan seferber olan orman çalışanları kardeşlerimizden Allah razı olsun” dedi.

Fidan dikmenin kuşaktan kuşağa öneminin anlatılması gerektiğini belirten Kaymakam Celalettin Cantürk, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bir ağacı kesmemek için bir köşkü yerinden oynattığını biliyoruz. Atalarımız gibi ağacı ve doğayı koruyan nesiller yetiştirmeliyiz ki gelecek nesillerimiz bu güzellikleri yaşayıp görebilsinler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluştu, can suyu verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ