Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

“20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ” MHP DENİZLİ İL BAŞKANI ZİYA GÖKALP YAZILI BİR MESAJ YAYIMLADI ….

“20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ” MHP DENİZLİ İL BAŞKANI ZİYA GÖKALP YAZILI BİR MESAJ YAYIMLADI ….
Reklam

MHP DENİZLİ İL BAŞKANI ZİYA GÖKALP, 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ SEBEBİYLE YAZILI BİR MESAJ YAYIMLADI. GÖKALP MESAJINDA, “MİLLETİMİZİN GÜVENCESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK HEPİMİZİN ORTAK GÖREV VE SORUMLULUĞU OLMALIDIR” İFADESİNİ KULLANDI.

Başkan Gökalp, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilmesi ile tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan çok anlamlı bir gündür.

   Geleceğimizin teminatı, göz bebeğimiz çocuklarımızın haklarını korumak, huzur ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini sunarak, onlara aydınlık bir gelecek hazırlamak, doğuştan hakları olan çocuklarımıza sağlıklı hayat sunmak, barınmalarını ve eğitimlerini sağlamak iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin ortak arzusudur.

Bizlere düşen görev milletimizin güvencesi olan çocuklarımızın sağlıklı, güvenli, bilgili, kültürlü ve analitik düşünerek kendisine güvenen milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır.

İllere göre çocuk nüfusunun toplam il nüfusu içinde oranı incelendiğinde; Denizli %23,7 değeri ile iller sıralamasında 246,989 çocuk sayısı ile 48. Sırada yer almaktadır. Sağlık,  yaşam, barınma ve eğitim her çocuğun hakkıdır. Her platformda bunu unutmamak ve unutturmamak dileğiyle; Tüm çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinden öpüyorum. “dedi.                                                                                             

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ