Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

SARAYKÖY’ÜN ENGEL TANIMAYANLARI MÜCADELELERİYLE ÖRNEK OLUYOR

SARAYKÖY’ÜN ENGEL TANIMAYANLARI MÜCADELELERİYLE ÖRNEK OLUYOR
Reklam

Sarayköy’ün engel tanımayanları mücadeleleriyle örnek oluyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yaşam mücadeleleriyle örnek olan engelli vatandaşlarla ve hayatlarını engelli çocuklarına adayan fedakâr aileleriyle buluştu.

KARDEŞE ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ilçede yaşayan engelli vatandaşları ve ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Başkan Özbaş’ın ilk ziyareti Gülsüm ve Gül Duman kardeşlere oldu. Hayatını zihinsel engelli kardeşi 57 yaşındaki Gül Duman’a adayan 60 yaşındaki Gülsüm Duman, “Ölünceye kadar kardeşimin yanında olacağım” diyerek büyük bir fedakârlık örneği gösterdi.


FEDAKÂR ANNE-BABA

Daha sonra Başkan Özbaş, hayatlarını oğullarına adayan Sakine-Kasım Kartal çiftini ve bedensel engelli oğulları 25 yaşındaki İsmail’i ziyaret etti. Oğullarının 2 aylıkken havale geçirdiğini ve vücudunda hasar bıraktığını belirten baba Kartal, “Evimizin içinde bir melek gibi geziyor. Bize o yetiyor” dedi.


HAYAT MÜCADELELERİYLE TAKDİR TOPLADILAR

Başkan Özbaş, ziyaretlerini hayat mücadeleleriyle örnek olan spastik engelli 25 yaşındaki Mert Can Demir ve doğuştan işitme engelli Hatice-Gürbüz Selek çiftiyle devam ettirdi.

Baba Mehmet Ali, anne Fatma Demir ile birlikte yaşayan 25 yaşındaki Mert Can Demir doğuştan spastik engelli. Engelli durumunu hayallerinin önüne geçirmeyen Demir, okuma azmiyle takdir topluyor. Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan Demir’in şimdiki hedefi memurluk sınavlarına girerek iş sahibi olmak…

2 çocuk sahibi, işitme engelli 59 yaşındaki Hatice Selek ve 67 yaşındaki Gürbüz Selek çifti, beş duyu organlarından birinin eksik olmasına rağmen el ele vererek yaşam mücadelelerini sürdürüyor.  Emekli oluncaya kadar fırında çalışarak ailesinin geçimini sağlayan Gürbüz Selek, eşinin yanından hiç ayrılmıyor. Hatice Selek ise okuma yazma bilmeyen eşine her konuda destek veriyor.

Başkan Özbaş, son olarak Sarayköy Belediyesi bünyesinde çalışan bedensel engelli personeller Mehmet Ali Cengiz’i ve Ramazan Ülker’i ziyaret etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalık arttırılması açısından önemli bir tarih olduğuna değinen Belediye Başkanı Özbaş, “ Onların hayatlarına güzel dokunuşlar yapmak, yaşamlarını kolaylaştırmak, geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Unutmamalıyız ki hepimiz bir engelli adayıyız.  Bugün engelleri mücadeleleriyle aşmış ve hayatlarını engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için adayan kıymetli hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Gördük ki; sevginin, birlik ve beraberliğin olduğu yerde engel bir sorun değil.  Karşılaştıkları tüm engelleri bir bir yıkan ve hayata sımsıkı tutunan tüm engelli vatandaşlarımızı ve onların en büyük destekçileri olan ailelerini sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyor, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ