Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

PAMUKKALE BELEDİYESİ MİLLİ ŞAİRİ UNUTMADI…

PAMUKKALE BELEDİYESİ MİLLİ ŞAİRİ UNUTMADI…
Reklam

Pamukkale Belediyesi, Milli Şairi unutmadı. Ulusal marşımız İstiklal Marşı’nın yazarı olan şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 85. yılında Forum Çamlık AVM’de açılan sergiyle anıldı.

Ülkemizde İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilen 2021’in, Yazar ve Şair Mehmet Âkif Ersoy’un her yönüyle anlaşılıp, anlatıldığı zengin ve anlamlı faaliyetlerle dolu olarak bir milli şuur yılı olarak geçmesi amacıyla Pamukkale Belediyesi özel bir sergi açtı. Pamukkale Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak bulunduğu mekânlardan biri olan Forum Çamlık AVM’de, 20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası’na özel “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı bir sergi düzenlendi. Sergiyi gezen vatandaşlar, milli değerlerine sahip çıkan bir belediye olduğu için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLER SERGİYİ İLGİYLE GEZDİ

Pamukkale Belediyesi eğitimden kültüre her alanda projelerini geliştirirken milli değerlerine de sahip çıkıyor. Türk Milleti’nin bağımsızlığının simgesi olan Milli Marşımız İstiklal Marşı’nın yazarı milli şair Mehmet Akif Ersoy’a ait materyallerden oluşan karma sergi Forum Çamlık AVM’de açıldı. Pamukkale Belediyesi tarafından açılan özel sergi, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından ilgiyle gezildi. Lütfi Ege Ortaokulu öğrencilerinden İbrahim Ege Karadere, Sudenaz Aydın arkadaşlarıyla birlikte böyle güzel bir sergiye geldikleri için mutlu olduklarını belirttiler. Öğrencilerden Kaan Candemir, “Bence sergi güzeldi. Bize Mehmet Akif Ersoy hakkında çeşitli bilgiler veriyor. Bu sergi için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. Sergiyi dikkatle gezdiğini söyleyen Mehmet Onur Çolak, “Bence bu Mehmet Akif Ersoy resim sergisi çok güzel oldu. Çünkü, Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’mızın yazarı ve milletimiz için gurur duyulacak bir yazarıdır. Pamukkale Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyorum” dedi. Mehmet Akif Ersoy’un eserlerini görmeyi çok istediğini belirten Galip Görkem Erkul da “Mehmet Akif Ersoy’un sergisine gelmek beni çok mutlu etti. Mehmet Akif’in eserlerini görmeyi çok istiyordum. Şiirleri çok güzeldi. Yazdığı şeyler ve detaylar vardı. Pamukkale Belediyesine bu konuda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Sergi sonunda, Lütfi Ege Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri İstiklal Marşı’nı okudular.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ