Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ÜNLÜ İNGİLİZ GAZETECİ QUEST, BULDAN’IN GELENEKSEL DOKUMASINI DÜNYAYI TANITIYOR

ÜNLÜ İNGİLİZ GAZETECİ QUEST, BULDAN’IN GELENEKSEL DOKUMASINI DÜNYAYI TANITIYOR
Reklam

İngiliz Gazeteci Richard Quest, “Quest’in Harikalar Dünyası” adlı belgesel çekimleri için Buldan’a geldi. Geçmişi 14byüz yıla dayanan geleneksel el dokumasını CNN International ekranlarında tanıtacak olan Quest,  Buldanlı kadınların yöresel kıyafeti olan üstlük ve peştamala kuşanıp kameralara poz verdi.

CNN’in dünyaca ünlü sunucusu Richard Quest, Quest’s World of Wonder (Quest’in Harikalar Dünyası)  programı için Buldan’a geldi. Dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle izlenen Quest’in Harikalar Dünyası çekimlerini,   Hala Topkapı Sarayı’nda sergilenen Ertuğrul Gazi’nin içliğini, Barbaros’un şalını, Padişah Genç Osman’ın gömleğini dokuyan Buldan’da yapan Quest, geleneksel dokumadan yapılan şal, peştamal gibi ürünlere hayran kaldı.

Buldan dokumasının tarihçesi, özelliği ile ilgili Dokuma Ustası Selahattin Kaçanoğlu’ndan bilgi alan Quest,  kadınların yöresel kıyafeti olan üstlük ve peştamala kuşanarak kameralara poz verdi.

14 Mayıs Caddesini gezerek yöresel ürünleri inceleyen Quest, belgesel çekimlerini UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’de devam etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ