Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

HOMETEX EV TEKSTİLİ VE AKSESUARLARI FUARI, 26. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

HOMETEX EV TEKSTİLİ VE AKSESUARLARI FUARI, 26. KEZ KAPILARINI AÇIYOR
Reklam

Ev tekstilinde dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, pandemi nedeniyle verilen aradan sonra 26. kez kapılarını açıyor. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenen HOMETEX, 17-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlayacak.

  Ev tekstili sektörünün dünyadaki en önemli aktörleri, 17-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda bir araya gelecek. TETSİAD ve KFA Fuarcılık tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenecek HOMETEX, pandemi sonrası ev tekstili sektöründeki ilk ve en büyük fuar organizasyonu olacak.

11 holde, 160 bin metrekare alanda, 600’den fazla ulusal ve uluslararası firmanın katılımıyla gerçekleşecek fuar, dünyanın dört bir yanından gelen nitelikli alım heyetlerini Türk ev tekstili sektörü temsilcileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Fuar öncesinde İstanbul, Bursa ve Denizli’de tanıtım toplantılarının yapıldığı HOMETEX Fuarı için ayrıca Mart ayında İstanbul’da sektör temsilcilerinin güçlü katılımıyla basın lansmanı da düzenlendi.

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, dünyanın en büyük ev tekstili fuarlarından olan HOMETEX’e yurtiçinden ve yurtdışından büyük talep olduğunu, organizasyonun yapılacağı tarihlerde fuar çevresindeki otellerde doluluk oranlarının yüzde 100’leri bulduğunu ifade etti.TETSİAD Başkanı Bayram, sektörün kalbi durumundaki Sultanhamam’da mağaza vitrinlerinde başlayan ve 1992’de bir otelin salonunda 600 metrekarelik alanda ilk kez düzenlenen fuarı bir dünya markasına dönüştürmeyi başardıklarını belirtti.

BAYRAM: “Daha Güçlü ve Daha Katılımcı HOMETEX mottosuyla düzenleyeceğimiz fuar, krizlerin fırsata çevrildiği bir etkinlik olacak. Fuara Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Orta Asya’dan Türk Cumhuriyetleri’ne, Kuzey Afrika’dan ABD’ye kadar yüzlerce ülkeden binlerce markanın alım heyeti ile 150 – 200 bin arasında ziyaretçi bekliyoruz. Profesyonel alım heyetleri bu fuarda dünyanın en yeni koleksiyonlarını, son teknoloji ile üretilmiş çevreci ürünlerini, yeni renk, trend ve tasarımlarını görme imkanı bulacak” DEDİ.

Bayram, HOMETEX’in, Türk ev tekstili ihracatına yüzde 25–30 oranında bir katkı sağlamasını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ