Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

DÜNYA EV TEKSTİLİNİN KALBİ HOMETEX İLE ATACAK…İTOO BAŞKANI AVDAGİÇ: “İFM’DE KAPSAYICI FUARCILIK DÖNEMİNİ BAŞLATTIK”

DÜNYA EV TEKSTİLİNİN KALBİ HOMETEX İLE ATACAK…İTOO BAŞKANI AVDAGİÇ: “İFM’DE KAPSAYICI FUARCILIK DÖNEMİNİ BAŞLATTIK”
Reklam

EV TEKSTİLİNDE DÜNYANIN EN BÜYÜK FUARLARI ARASINDA YER ALAN HOMETEX EV TEKSTİLİ VE AKSESUARLARI FUARI, PANDEMİ NEDENİYLE VERİLEN ARADAN SONRA 26. KEZ KAPILARINI AÇIYOR. FUAR, 17-21 MAYIS TARİHLERİNDE İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE SEKTÖR PROFESYONELLERİNİ AĞIRLAYACAK. FUAR ÖNCESİ AÇIKLAMALARDA BULUNAN İSTANBUL TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ, “KAPSAYICI FUARCILIK DÖNEMİNİ BAŞLATTIK” DEDİ.

  Ev tekstili sektörünün dünyadaki en önemli aktörleri, 17-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda bir araya gelecek. TETSİAD ve KFA Fuarcılık tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenecek HOMETEX, pandemi sonrası ev tekstili sektöründeki ilk ve en büyük fuar organizasyonu olacak

11 holde, 160 bin metrekare alanda, 600’den fazla ulusal ve uluslararası firmanın katılımıyla gerçekleşecek fuar, dünyanın dört bir yanından gelen nitelikli alım heyetlerini Türk ev tekstili sektörü temsilcileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Fuar öncesinde İstanbul, Bursa ve Denizli’de tanıtım toplantılarının yapıldığı HOMETEX Fuarı için ayrıca Mart ayında İstanbul’da sektör temsilcilerinin güçlü katılımıyla basın lansmanı da düzenlendi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç,kuruluşundan yaklaşık 40 yıl sonra İDTM’yi sektörleri kalkışa geçirecek bir platforma dönüştürdüklerini ve kapsayıcı fuarcılık dönemini başlattıklarını belirterek, “Her sektörün mutlaka bir fuarı olacak. Ama bu öyle bir fuar olacak ki, sektörün tamamını kapsayacak. Sektörün yüz akı olan bu ‘kapsayıcı fuar’ işte o zaman sektörlerimizin küresel rekabetçiliğini, küresel iş birliğini ve küresel pazarlarını artıracak. Temsil ettiği sektörü dünya liginin lider takımlarından biri haline getirecek. HOMETEX, ‘kapsayıcı fuarcılık’ politikamızın somutlaştığı fuarlarından biridir. İnanıyorum ki bu yaklaşımın ekonomik sonuçlarını da yakında birlikte göreceğiz. Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşması, üç kıtayı birleştiren HOMETEX Fuarı’nda gerçekleşiyor. İnanıyorum ki bu fuar, daha önceki fuarları geride bırakarak, Avrupa’nın en büyük ev tekstil fuarı olacak. Yine inanıyorum ki, dünya ev tekstili sektörünün de hem güçlü hem de referans etkinliği olarak öne çıkacaktır.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ