Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Başkan Derici’den 23 Nisan mesajı

Başkan Derici’den 23 Nisan mesajı
Reklam

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Çocuklara güveniyoruz’ diyen Derici, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ayrılmadan, ülkemize ve ulusumuza yararlı yurttaşlar olabilmek için çalışmak çocuklarımızın en önemli görevidir” dedi.

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici,Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Derici, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “1.Dünya savaşı sonrasında yurdumuzun galip devletler tarafından işgal edilmesine karşı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı hareketin, ulusumuzun büyük özverisi ve kararlılığıyla zafere ulaşması, yurdumuz üzerinde tam bağımsız, ulus egemenliğine dayanan, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının da önünü açmıştır. Hakkını koruyabilmenin gururunu yaşayan Türk ulusu, böylelikle kendisini yok saymak isteyenlere, yurduna göz dikenlere tarih önünde en güzel cevabı vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk ulusunun aydınlığa çıkaran süreçteki en önemli kilometre taşlarından biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Yüce Önderin düşüncelerinde olgunlaştırdığı yönetim biçiminin yaşama geçirilmesi amacıyla atılan ileri görüşlü adımlardan biri olmuştur. Bu yönüyle 23 Nisan tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun da habercisidir. 23 Nisan, ulusal egemenliği üstün kılan, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günü simgelemektedir. Bugün yöneteni ve yönetileniyle hepimize düşen görev, 23 Nisan’ın bu felsefesine sahip çıkmak ve onu yaşatmaktır.

ÇOCUKLAR SİZİ SEVİYOR VE GÜVENİYORUZ

Geleceğin güçlü Türkiye’sinin kurulmasının çocukların elinde olduğuna inanan Atamız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuk bayramı ilan ederek, onlara olan sevgisini ve inancını göstermiştir. Çocukların korkusuz bir dünyada, kardeşçe bir yaşam sürmeleri, çağdaş yaşamın tüm olanaklarından yararlanmaları ve sorunlarına çözüm üretilmesi, ancak haklarının korunması ve sevgiyi temel alan çalışmalar sayesinde mümkündür. Asla unutulmamalıdır ki, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize de sahip çıkmak demektir. Bu bilinçle, Atatürk’ün yolundan ayrılmadan, ülkemize ve ulusumuza yararlı yurttaşlar olabilmek için çalışmak çocuklarımızın en önemli görevidir. Çocuklarımızın, bu görevin tarihsel sorumluluğunu yerine getireceğine ve elde edilecek yeni başarılarla ülkemizin gelişip güçlenmesini sağlayacaklarına olan inancımız sonsuzdur. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, esenlikler dilerim.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ