Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ROMANYA’DAKİ ÇİNLİ İŞ İNSANLARI BEYAZ CENNET PAMUKKALE’YE GELDİ

ROMANYA’DAKİ ÇİNLİ İŞ İNSANLARI BEYAZ CENNET PAMUKKALE’YE GELDİ
Reklam

Çin’de pandemi nedeniyle yasaklar devam ederken, Türkiye’nin Çinli turist beklentisi de değişti. Türkiye’deki turizm acentaları Çin’deki kısıtlamalar nedeniyle yurtdışındaki 40 milyon Çinli vatandaşı Türkiye’ye getirmeyi hedefledi. Bu kapsamda Romanya’daki Çinli iş insanları turist olarak Denizli Pamukkale’ye geldiler.

Çin’de pandeminin etkileri halen sürüyor. Ülkedeki tedbirlerin devam etmesi Türkiye’deki turizm faaliyetlerini de yakından etkiliyor. Uzak Doğu’dan her sene binlerce turistin akın ettiği Türkiye’de yeni bir politika belirlendi. ürkiye’deki turizm acentaları Çin’deki kısıtlamalar nedeniyle yurtdışındaki 40 milyon Çinli vatandaşı Türkiye’ye getirmeyi hedefledi.

Yeni turizm politikası sonrası Pamukkale’ye ilk Çinli grup geldi. Romanya başkenti Bükreş’te ticari faaliyetleri olan Çinli iş insanları ve aileleri Türkiye’ye tatile geldiler. Çinli turistlerin durağı ise Pamukkale oldu.

Denizli’ye turistik açıdan gelen Çinli grup lezzetlerine de hayran kaldılar. Denizli’de Pamukkale ve Hierapolis’i gezen Çinliler, balona binerek Pamukkale’yi gökyüzünden gördüler. Kendi kültürlerine yakın olan Denizli’nin acılı yemeklerini de tattılar. Çinli grubun en sevdiği yemek ise Denizli Kebabı oldu.

Yaklaşık 10 yıla aşkın bir süre Romanya Bükreş’te çeşitli alanlarda ticaret ile uğraşan Çinliler ilk defa Türkiye geldiklerini ve düşündüklerinden çok daha farklı bir ülke olduğunu ifade ettiler. Tekrar geleceklerini söyleyen Çinli grup üyeleri Avrupa’da yaşayan diğer arkadaşlarına da tavsiye edeceklerini söyledi.

Çinli grubu Denizli’ye getiren acenta yetkilileri; “Biz profesyonel Çince turist rehberleri olarak sadece Denizli değil, Türkiye’nin tarihi, kültürü, dini ve toplumunu en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Çin’deki krizin bitmesini beklemekten yurtdışında yaşamakta olan 40 milyona aşkın Çinli insanları ülkeye çekmek için daha fazla ve hatta planlı hem kapsamlı tanıtım çalışmaları yapmalıyız. “dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ