Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

19 MAYIS İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MİNİK YAZARLAR İLK ESERLERİNİ TANITTI

19 MAYIS İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MİNİK YAZARLAR İLK ESERLERİNİ TANITTI
Reklam

Denizli’de 19 Mayıs İlkokulu öğrencileri YAZARLIĞA ADIM ATTI. MİNİK YAZARLAR, ilk eserlerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’ye tanıttı. ESERİN ADI İSE “GİZEMLİ ORMANDA FUTBOL MAÇI”…

   DENİZLİ’NİN Merkezefendi İlçesi 19 Mayıs İlkokulu 3/D sınıfında eğitim gören minik yazarlar, öğretmenleriyle birlikte 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının Güz Dönemi boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu ortaya özgün bir eser çıkarttı.

Sınıfta eğitim gören her bir öğrencinin aktif olarak katkı sağladığı ve düzenli bir çalışmanın ürünü olan hikâye kitabının yarattığı heyecana ortak olduğu için gururlu olduğunu belirten Müdür Ekici, konuşmasında; “Minik yazarlarımızın ortaya koymuş olduğu bu eser, onların ileride ne kadar büyük işler başarabileceğinin en önemli göstergesidir. Umarım bu kitap onlar için bir başlangıç olur” dedi.

Denizli Gençlik Merkezi Yazarlık Okulu ile yürütülen ortak çalışmanın çatısı altında “Minik Kalemler-Yazarlık Okulu” adlı faaliyet kapsamında yazılan “Gizemli Ormanda Futbol Maçı” isimli fantastik hikâye kitabı, öğrencilerin düş ve hayal kurma tekniklerini kullanmasıyla ortaya çıkmış bir eserdir.

Sınıf öğretmeni Hacer Öztürk Eren’in öğrencileriyle beraber yapmış olduğu çalışmalar sonucu tamamlanan hikâye kitabı; çocukların çocukluktan sıkılmaları, bir an evvel büyümek istemeleri ve bu doğrultuda giriştikleri bir macerayı işlemektedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ