Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ÇAL KADIN KOOPERATİFİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR…“ÇAL ÜRETSİN, DESTEK BİZDEN”

ÇAL KADIN KOOPERATİFİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR…“ÇAL ÜRETSİN, DESTEK BİZDEN”
Reklam

Bir yıl önce Çal Belediyesi’nin öncülüğünde faaliyete başlayan Çal Kadın Kooperatifi’nin çalışmaları ses getirmeye devam ediyor. Son olarak Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, yöresel ürünlerden sipariş verdi, “Çallı kadınlara destek vereceğiz” dedi. Antalya’da yaşayan üç Rus kadın da Çal’a gelerek, Kadın Kooperatifi’nde incelemede bulundu, yöresel ürünlerinden satın aldı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Daha emekliyoruz. Kadın kooperatifi koşmaya başladığında ihracatta yapacak” diye konuştu.

   Çal’da üretilen yöresel ürünleri internet ortamında ve parakende satarak değerlendiren Çal Kadın Kooperatifi, Halkbank’ın geçtiğimiz 27 Mayıs’ta Efes’te düzenlediği, “Halkbank Ürütün Kadınlar Buluşması” etkinliğine katıldı.

Etkinlikte Çal Kadın Kooperatifi’nin 24 yöresel üründen oluşan stantı büyük beğeni aldı. Belediye yetkilisi Emine Yılmaz, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Arslan, etkinlikten günler sonra Emine Yılmaz’ı aradı, “Çal Kadın Kooperatifi’nin çalışmalarından çok etkilendim. Güçlü toplumlar ancak güçlü kadınlarla var olur. Sizlerin daha da güçlenmesi için elimizden geleni yapacağız. Sunacağımız finansman desteğinin yanı sıra, yapacağımız aktivitelerde Çal’ın yöresel ürünlerini takdim edeceğiz, yeni pazarlar bulmaları için gayret sarf edeceğiz. Çal üretsin, destek bizden” diye konuştu.

Genel Müdür Osman Arslan pekmez, tarhana, haşhaş ezmesi ve erişte gibi yöresel ürünlerden siparişte verdi. Çal Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Yeşil Çal A.Ş Müdürü Emine Yılmaz, görüşmenin ardından Halkbank Genel müdürü Arslan’a siparişlerini gönderdi, “Halkbank’ın ilgisi motivasyonumuzu arttırdı” dedi.

Bu arada, Antalya’da yaşayan  matematik öğretmeni Natalia, bilgisayar öğretmeni Lidya ve arkadaşları Katrina Çal’a gelerek, Kadın Kooperatifi’nden alışveriş yaptı. Rus kadınlar, Çal’ın yöresel ürünlerine övgüler yağdırdı.

5 yıldır Antalya’da yaşayan Katrina, “Çal Kadın Kooperatifi’nin ismini haberlerde duyduk, ürünleri araştırdık. Buraya alışveriş yapmaya geldik. Eylül ayında 150 kişilik grup ile Çal’a alışveriş yapmaya bir kez daha geleceğiz. Çal Kanyonu, ApollonLeirbenos tapınağını da çok beğendik. Çal’ın doğal güzelliği bizleri büyüledi” dedi.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, Çal Kadın Kooparatifi’nin henüz emekleyeme başladığını, üreten ve para kazanan kadın sayısının artmasıyla koşmaya başlayacaklarını söyledi.

Akcan, “İç piyasada iyi duruma geldik. Bizim hedefimiz ihracat yapmak. Bunu başardığımızda Çal Kadın Kooperatifi koşmaya başlayacak. Şu anda henüz emekliyoruz. Mutlaka koşacağız” diyerek, emek veren, üreten tüm Çallı kadınları kutladığınız dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ