Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

ÖĞRETMENLER BARCELONA’DA GÖZLEM YAPTI

ÖĞRETMENLER BARCELONA’DA GÖZLEM YAPTI
Reklam

TÜRKİYE ULUSAL AJANS TARAFINDAN HİBELENDİRİLEN OKUL EĞİTİMİ ÖĞRENCİ VE PERSONEL HAREKETLİLİĞİ AKREDİTASYONU KAPSAMINDA DENİZLİ’DE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER, İSPANYA’NIN BARSELONA KENTİNDE GÖZLEM GERÇEKLEŞTİRDİ. ÖĞRETMENLER 5 GÜNLÜK EĞİTİMİN ARKASINDAN İSE SERTİFİKALARINI ALDI. PROJEDE AMAÇ İSE, STEM EĞİTİM MODELİNİ ÜLKEMİZDEKİ OKULLARDA UYGULAMAK VE YAYGINLAŞTIRMAK…

    Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Türkiye Ulusal Ajans tarafından hibelendirilen Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyonu kapsamında 16-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona Kentinde Barcelona High School okulunda STEM Alanında İşbaşı Gözlem faaliyeti gerçekleştirildi.

Hayırseverler Ortaokulu’nun proje paydaşı olduğu çalışmada, Hayırseverler Ortaokulundan: Okul Müdürümüz Osman KOVAN

Matematik Öğretmenimiz Nagihan KALAYCI Ahmet Nuri Özsoy İlkokulundan sınıf öğretmeni Ayşe Elif karkarahan Akalan Dudu Göksal Alim Özgün Ortaokulundan İngilizce öğretmeni Ümmühan İlhan Yer aldı.

Öğretmenlerin mesleki olarak STEM eğitim modeli hakkında beceri ve yetkinliklerinin artırılması, disiplinler arası çalışmaların teşvik edilmesi, STEM eğitimi için gerekli materyal ve kaynak desteğinin sağlanması, elde edilen tecrübelerin paylaşımı ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıldı.

Öğretmenler bu çalışmalar sırasında Barcelona bölgesi Başkonsolosu Selen EVCİT’i de ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Öğretmenler 5 günlük eğitimin arkasından ise sertifikalarını aldı.

STEM Projesiyle; okullarda sorgulama, bilimsel düşünme, araştırma, buluş yapma ve üretim becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim modelinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bu doğrultuda öğrencilerin gelecek yıllarda çağı yakalaması ve değişen dünyaya uyum sağlaması açısından önemli bir yeri olan STEM eğitimi, belirli düzeyde bilgi birikiminin yanında olanakların iyileştirilmesini gerektirecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ