Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Denizli’de Mobil Sosyal Yardım Aracında Ücretsiz Psikolojik Destek Hizmeti

Denizli’de Mobil Sosyal Yardım Aracında Ücretsiz Psikolojik Destek Hizmeti
Reklam

Merkezefendi Belediyesi Aile Rehberlik Merkezi bünyesinde ücretsiz olarak verilen psikolojik destek hizmeti, Mobil Sosyal Yardım Aracında da verilmeye başlandı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hemşehrilerimize aileleri gibi davranıyor, onların zorlu süreçlerinde yanlarında oluyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi bünyesinde kurulan Aile Rehberlik Merkezi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara ücretsiz hukuksal, psikolojik danışmanlık ve beslenme danışmanlığı desteği sağlamaya devam ediyor. Bu çerçevede ilçeye kazandırılan Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde verilen psikolojik destek hizmeti, Merkezefendililerin tesislerdeki kurslara yoğun ilgi göstermesinden dolayı ‘Mobil Sosyal Yardım Aracı’nda da verilecek. Ayrıca bu hizmet, Denizli ve Türkiye’de psikolojik desteğin arabada sağlandığı ilk uygulama olma özelliği taşıyor. Psikologlar bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, dikkat eksikliği, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, travma, fiziksel ve duygusal istismar, bilgisayar, telefon, internet bağımlılığı gibi konularda destek sağlayacaklar. Hizmetten yararlanmak isteyen Merkezefendililerin belediyenin internet adresinden veya telefondan kayıt oluşturarak randevu almaları gerekiyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ