Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

BULDANLI ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI

BULDANLI ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
Reklam

Buldan Belediyesi, çocuklara sinemayı sevdirmek ve sinema kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlediği “Açık Havada Sinema” etkinliğinde çocuklar, film izledi. Toplu Konut Parkı ve Talat tarakçı Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte açık havada sinema keyfi yaşayan çocuklara belediye ekiplerince patlamış mısır ikram edildi.  Buldanlı çocukların açık havada sinema keyfi devam edecek.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in talimatları doğrultusunda çocuklara sinemayı sevdirmek ve sinema kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen  “Açık Havada Sinema” etkinliği Toplu Konut ve Talat Tarakçı Parkı’nda gerçekleştirildi. Açık Hava sineması etkinliğine katılan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eşi Bahija Şevik, minik kızı Aygül ve yüzlerce çocukla birlikte film izledi. Belediye ekiplerinin patlamış mısır ikramında bulunduğu etkinlikte, çocuklar açık havada sinema keyfi yaşadı.

Buldan Belediyesi tarafından yürütülen sosyal ve kültürel projeden biri olan Yaz Okulu kapsamında Açık Hava Sinema günleri de gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Şevik, “Çocuklarımızın yaz tatillerini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri için Yaz Okulu etkinlikleri düzenledik. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri sponsorluğunda  düzenlediğimiz Yaz Okulu kapsamında bugüne kadar, ebru sanatı, çocuk tiyatrosu, taş baskı, seramik atölyesi  çalışmaları gibi  çocuklarımızın eğlenerek öğrenebileceği bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikler kapsamında, çocuklarımıza sinemayı sevdirmek ve sinema kültürünü yaşatmak için de Açık Hava Sineması günleri yaptık. Yalnızca çocuklarımız değil aileleri de patlamış mısır eşliğinde  açık havada sinema keyfi yaşadı.  Hem çocuklarımızın ilgisinden hem de çocuklarımıza açık havada sinema keyfini yaşattığımız için mutluyum” dedi.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

 Açık Hava Sinema günlerinin  Yenicekent ve Kadıköy mahallelerinde de devam edeceğinin altını çizen Başkan Şevik, “Yalnızca Açık Hava Sineması günleri değil Yaz Okulu etkinliklerimiz de 10 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek. Çocuklarımızı unutamayacakları bir yaz tatili hediye etmek istiyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ