Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER

HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER
Reklam

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında Denizli’den Heimtextil, Techtextil ve Texprocess 2022 Fuarı’na katılan firmalarla değerlendirme toplantısı yaptı. Fuarda dikkat çekici bir küme oluşturulduğuna dikkat çeken katılımcılar, DTO sayesinde iyi bir itibar yakaladıklarını dile getirip Başkan Erdoğan ile ekibine teşekkür ettiler. Bu arada, proje kapsamındaki ilk ihracat da geldi; fuara katılan firmalardan biri teknik tekstil ürününü Almanya’ya sattı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında Heimtextil, Techtextil ve Texprocess 2022 Fuarı’na katılan Denizli Teknik Tekstil Kümesi’nde yer alan firma temsilcileri ve çalışanlarıyla, istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıdaki açıLIş konuşmasında, fuara katılan firmaların organizasyonları sayesinde iş bağlantısı yaptıklarını görmekten mutluluk duyduklarını açıkladı.

Başkan Erdoğan, “Pandemi öncesinde 2020 yılında yapılan en son fuara göre, bu sefer öne çıkan ise teknik tekstiller kısmıydı. Bu da projemizin ne kadar doğru bir tercih olduğunu ve geleceğe yönelik bir yatırım olduğunu hepimize gösterdi. Özellikle pandemi sürecinde önem kazanan medikal tekstillere olan ilgi, bizlerin de dikkatini çekti” diye konuştu.

Başkan Erdoğan, fuarları çok önemsediklerini ve talep gelen fuarları değerlendirmeye alarak organizasyon gerçekleştirebileceklerini vurguladı; “Fuarlara katılım noktasında, farklı sektörlerle farklı ülkelere gitmek istiyoruz; yeter ki bize talep gelsin. Talepler doğrultusunda yeni sektörleri de ekleyerek, fuarlara katılımları artırmak istiyoruz” dedi.

Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Ortak Çalışma Grubu Takım Lideri Fernando Merino da fuarı değerlendirmesiniN yanında önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladıkları organizasyonlar hakkında bilgi verdi.

Başkan Erdoğan da kurumlarla ilgili yaşanan bu gibi sıkıntıların kendilerine iletilmesi halinde çözümü için tarafları görüştürebileceklerinin altını çizdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ